Rabat -7% na produkty nieprzecenione! Tylko do jutra!
Użyj kodu rabatowego: MIKOŁAJKI

DIATOMIT Ziemia Okrzemkowa Amorficzna 1 kg Spożywcza Perma-Guard

57,98 zł

Towar chwilowo niedostępny. Czekamy na dostawę.

Powiadom mnie gdy będzie dostępny

Powiadom

pg-002

Zapytaj o produkt Dodaj do ulubionych
Koszt dostawy

DIATOMIT AMORFICZNA ZIEMIA OKRZEMKOWA Fossil Shell Flour 1kg PERMA-GUARD

Ziemia Okrzemkowa (Diatomit) jakości spożywczej o nazwie handlowej Fossil Shell Flour (FSF) jest naturalną substancją pochodzenia organicznego, składającą się ze skorupek jednokomórkowych mikroskopijnych organizmów żyjących miliony lat temu – fitoplanktonu. Produkt pochodzi z niezwykle czystych słodkowodnych złóż diatomitowych Melorsira Preicelanica, które odznaczają się regularnym cylindrycznym kształtem skorupek, wysoką twardością, małą łamliwością i posiadającymi niezwykle małe dziurki na ścianach cylindrów, przyczyniających się do doskonałej absorpcji płynów.

Ziemia Okrzemkowa FSF jest produktem naturalnym, składającym się z krzemionki (SiO2) amorficznej. Poprzez jej hydrolizę w żołądku do biologicznie czynnego kwasu ortokrzemowego może mieć wiele korzystnych dla organizmu właściwości.

Składniki:

100% ziemi okrzemkowej pochodzenia słodkowodnego (krzemionka amorficzna)

Kraj pochodzenia:

USA

Zawartość netto (bez opakowania):

1 kg (1000 g)

Producent:

PERMA-GUARD, Ind.,
Bountiful, UT 4010

Sposób użycia:

Dorośli - zacznij od spożywania 1 miarki (3 g) FSF dziennie rozpuszczonej w szklance wody. Stopniowo zwiększaj dzienną porcję FSF do 5 miarek (15 g). Tempo zwiększania dziennej porcji FSF i docelowa dawka zależy od indywidualnych preferencji. Zwykle zajmuje to od jednego do kliku tygodni. Obserwuj reakcję swojego organizmu. Jeżeli czujesz, że tempo jest zbyt szybkie lub dawka zbyt duża lub masz grypopodobne objawy, co oznacza, że proces odtruwania zachodzi zbyt szybko, zmniejsz dawkę do 1/2 łyżeczki od herbaty (1,5 g) i zacznij proces zwiększania dawki od początku. Stosuj produkt przez kilka miesięcy (do 6 miesięcy). Pij 2 litry wody dziennie.

Dzieci (od 12 roku życia) - pamiętaj, że maksymalna dzienna porcja dla dzieci jest mniejsza o połowę, tj. od 0,5 (1,5 g) do 2,5 miarki (7,5 g) - tak więc kurację możesz zacząć od 0,5 łyżeczki lub jeszcze mniejszej porcji w zależności od własnego uznania i obserwacji dziecka. Jedna miarka odpowiada 1 płaskiej łyżeczce od herbaty.

Nie podawaj ziemi okrzemkowej noworodkom i dzieciom do lat 12. Nie zaleca się stosowania produktu przez matki karmiące i kobiety w ciąży.

Dzienną dawkę można wymieszać z przyjmowanym pokarmem. Niektórzy ludzie preferują wypicie szklanki wody tuż przed zaśnięciem lub rano po przebudzeniu, lecz przed śniadaniem. Pamiętaj, że jako dodatek do żywności dzienna porcja nie powinna przekraczać 1% wagowo dziennie przyjmowanego pożywienia. Przykładowo jedna łyżeczka od herbaty to 5 gramów - odpowiada 500 gramom dziennego pożywienia, a maksymalna ilość 3 łyżeczek od herbaty to 15 gramów - odpowiada 1500 gramom dziennej porcji pożywienia stałego i płynnego.

Zalecenia i środki ostrożności

Nie należy dopuszczać do przedostania się Ziemi Okrzemkowej FSF do oczu. Ziemia Okrzemkowa, jako środek wysuszający, może powodować ich suchość. Należy unikać długotrwałego wdychania dużych stężeń rozpylanej Ziemi Okrzemkowej FSF , gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Zaleca się założenie maski na twarz (lub postępowanie ostrożnie) szczególnie wtedy, kiedy występują problemy z płucami i układem oddechowym lub astma. Stosowanie Ziemi Okrzemkowej w innych celach niż tych dopuszczonych przez EPA, USDA, lub FDA podlega surowym prawom restrykcyjnym.

Ziemia Okrzemkowa jako dodatek do żywności nie może być stosowana jako substytut zróżnicowanej diety. Dodatki do żywności nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tradycyjne stosowanie Ziemi Okrzemkowej jako dodatku do żywności nie zapewnia stuprocentowego uzyskania pożądanych wyników. Produkt jako dodatek do żywności nie zastępuje stawiania diagnozy jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub chorób bez konsultacji z lekarzem. W przypadku stosowania leków należy skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania Ziemii Okrzemkowej FSF w celu skonsultowania ewentualnych jej interakcji z przyjmowanymi lekami. Należy skonsultować się z lekarzem w razie wątpliwości odnośnie stosowania Ziemi Okrzemkowej FSF.

Termin przydatności:

Produkt ważny bezterminowo.

Dodaj opinie

DIATOMIT Ziemia Okrzemkowa Amorficzna 1 kg Spożywcza Perma-Guard

DIATOMIT Ziemia Okrzemkowa Amorficzna 1 kg Spożywcza Perma-Guard

Może zainteresują Cie również

Najczęściej wybierane

TOP