Ziemia okrzemkowa   

Jest 3 produktów.

Spożywcza ziemia okrzemkowa jest naturalnym źródłem krzemu, wapnia, sodu, magnezu, żelaza i innych ważnych dla zdrowia substancji mineralnych. Ten wyjątkowy suplement diety ma m.in. silne działanie bakteriobójcze, usuwa pasożyty, poprawia metabolizm i pozwala oczyścić organizm z metali ciężkich. Ziemia okrzemkowa może być też stosowana do produkcji wielu kosmetyków, past do zębów oraz peelingów do ciała.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Czym jest ziemia okrzemkowa?
Jest to naturalnie występująca skała osadowa (nazywana też diatomitem), która składa się w głównej mierze z pancerzyków skamieniałych okrzemek. Te jednokomórkowe glony żyją na naszej planecie od setek milionów lat w praktycznie niezmienionej formie. Ziemia okrzemkowa powstała ze szczątków ich skorupek, które zbudowan...

Czym jest ziemia okrzemkowa?
Jest to naturalnie występująca skała osadowa (nazywana też diatomitem), która składa się w głównej mierze z pancerzyków skamieniałych okrzemek. Te jednokomórkowe glony żyją na naszej planecie od setek milionów lat w praktycznie niezmienionej formie. Ziemia okrzemkowa powstała ze szczątków ich skorupek, które zbudowane są przede wszystkim z dwutlenku krzemu. Jest to skała stosunkowo miękka, która z łatwością kruszy się na lekko żółtawy proszek, który zostaje dokładnie oczyszczony i może stanowić doskonałe źródło wielu ważnych substancji mineralnych.

Zastosowań ziemi okrzemkowej jest wiele. Dzięki bardzo dużej zawartości łatwo przyswajalnego krzemu jest to doskonały suplement diety, który pomóc może w poprawianiu metabolizmu, wzmocnieniu układu krwionośnego, regulacji ciśnienia krwi czy podniesienia odporności. Krzem pozwala także zwalczyć łuszczycę oraz inne dolegliwości skórne, zapobiec osteoporozie oraz przyspieszyć gojenie ran oraz zrastanie się złamań kości. Nic zatem dziwnego, że naturalna ziemia okrzemkowa stała się bardzo ciekawym obiektem badań wielu cenionych uniwersytetów i instytutów naukowych. Badacze szczególnie dużą uwagę zwrócili na wysoką efektywność krzemu w detoksykacji metali ciężkich i usuwaniu pasożytów.

Dlaczego warto suplementować się ziemią okrzemkową? Krzem jest pierwiastkiem niezbędnym do życia. Stanowi on ważny element budulcowy ścięgien, chrząstek, kości i naczyń krwionośnych. Stanowi też składnik odżywczy dla najważniejszych organów – serca, wątroby i płuc. Niestety w codziennej diecie zawartość krzemu jest bardzo znikoma i dla zachowania zdrowia oraz sprawności fizycznej konieczna jest suplementacja.

Ziemia okrzemkowa stała się także popularna wśród pań ceniących domowe kosmetyki. Na jej bazie produkować można bowiem naturalne pasty do zębów i kosmetyki. Peeling na bazie ziemi okrzemkowej zapewnia optymalne złuszczanie naskórka, oczyszcza pory i wpływa na kondycję skóry. Suplementacja krzemem wspomaga także włosy, paznokcie i zęby. Bardzo ważny jest też fakt, iż diatomit posiada ujemny ładunek elektryczny, dzięki czemu działa jak silny przeciwutleniacz. Wiązanie wolnych rodników spowalnia procesy starzenia i zapewnia profilaktykę wielu chorób.

Diatomit oczyści organizm z toksyn, skutecznie ochroni przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi, poprawi perystaltykę jelit oraz wspomoże działanie innych suplementów oczyszczając układ pokarmowych i zapewniając lepsze wchłanianie substancji odżywczych. Co ważne diatomit jest w pełni naturalny, ekologiczny i nieszkodliwy dla ludzi oraz zwierząt.

Więcej

TOP