Witamina B9 (Kwas foliowy)   

(28 produktów)

Witamina B9, czyli kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników odżywczych, jakie potrzebuje organizm człowieka, a jak wynika z badań – większość z nas ma jej niedobór. W ofercie naszego sklepu, w tej kategorii znajdziecie suplementy diety, które pomogą skutecznie uzupełnić poziom kwasu foliowego. Zapraszamy.

na stronę
Promocja -8 zł
47,99 zł 55,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 43,19 zł
Promocja -12 zł
67,99 zł 79,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 61,59 zł
Promocja -4 zł
21,99 zł 25,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 19,99 zł
Promocja -7.01 zł
39,98 zł 46,99 zł

Pharmovit
Najniższa cena z 30 dni: 46,99 zł
Promocja -1.91 zł
22,99 zł 24,90 zł

Aura Herbals
Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
Promocja -4 zł
62,49 zł 66,49 zł

Now Foods
Najniższa cena z 30 dni: 66,49 zł
Promocja -3.41 zł
32,49 zł 35,90 zł

Aura Herbals
Najniższa cena z 30 dni: 35,90 zł
Brak w magazynie
Promocja -11.91 zł
54,89 zł 66,80 zł

SINGULARIS
Najniższa cena z 30 dni: 66,80 zł
Brak w magazynie
Promocja -8.5 zł
65,49 zł 73,99 zł

Doctor's Best
Najniższa cena z 30 dni: 73,99 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 24 z 28 produktów
Witamina B9 (Kwas foliowy)   

Skutki niedoboru witaminy B9

W witaminę B9, czyli kwas foliowy zasobne są przede wszystkim wątroba, otręby pszenne soja i drożdże. Jeśli brakuje tych składników w Twoim codziennym jadłospisie, organizm nie jest w stanie zaspokoić swojego zapotrzebowania na ten związek. Podobnie z niedoborami zmagać się mogą:

 •      osoby nadużywające alkoholu,...

Skutki niedoboru witaminy B9

W witaminę B9, czyli kwas foliowy zasobne są przede wszystkim wątroba, otręby pszenne soja i drożdże. Jeśli brakuje tych składników w Twoim codziennym jadłospisie, organizm nie jest w stanie zaspokoić swojego zapotrzebowania na ten związek. Podobnie z niedoborami zmagać się mogą:

 •      osoby nadużywające alkoholu,
 •      kobiety w ciąży,
 •      osoby nadużywające leków,
 •      pacjenci zmagający się z zaburzeniami wchłaniania jelitowego.

Wszystkie powyższe czynniki mogą doprowadzić do awitaminozy, która wiąże się z szeregiem poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, będących powikłaniem:

 •      niedoboru erytrocytów (czerwonych krwinek) we krwi i anemii,
 •      zmian w szpiku kostnym,
 •      dystrofii umysłowej (uszkodzenia neurologiczne).

Niedobory witaminy B9 są najczęściej spotykanym rodzajami awitaminozy. Ich powszechność nie czyni z nich jednak stanów niegroźnych. Nie zawsze jednak zwiększenie spożycia produktów obfitujących w ten składnik jest wystarczające do ustabilizowania kondycji organizmu. Aby pokryć zapotrzebowanie na naturalny kwas foliowy, konieczna może okazać się suplementacja.

W sklepie enaturalnie znajdziesz suplementy zawierające kwas foliowy w płynie, tabletkach oraz w proszku, a nawet w żelkach i sprayu. Wszystko po to, aby wygodnie Ci było aplikować witaminę i efektywnie wspierać w ten sposób organizm.

Komu potrzebna jest witamina B9?

Witamina B9 jest szczególnie istotna dla ciężarnych. To dlatego, że kwas foliowy dla kobiet w ciąży redukuje ryzyko rozwoju wad rozwojowych mózgu i szpiku kostnego u płodu. Dlatego zaleca się suplementację kwasu foliowego już w okresie przygotowań do starań o dziecko.

 

Ale ze względu na znaczenie, jakie ma dla zdrowia kwas foliowy, suplementy z tym związkiem powinny być też stosowane (po stwierdzonym niedostatku) przez kobiety zmagające się z obfitymi miesiączkami. Ponadto związek jest ważny dla seniorów i dzieci, ze względu na rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju mózgu.

 

Pamiętaj jednak, że suplementacja to dobre wsparcie dla Twojego organizmu, ale nigdy nie zastąpi prawidłowo zbilansowanej diety. Zanim zdecydujesz sięgnąć po preparaty, zrób badania kontrolne. W ten sposób suplementacja będzie ci służyć najlepiej i tym samym wspomagać prawidłowe funkcje organizmu.

 

Dostosuj suplementację witaminy B9 do potrzeb swojego organizmu

Skuteczna suplementacja to taka, która jest dopasowana do potrzeb organizmu. Dlatego w ofercie enaturalnie znajdziesz:

 •      kwas foliowy dla kobiet,
 •      kwas foliowy dla kobiet w ciąży,
 •      kwas foliowy dla dziecka,
 •      kwas foliowy dla mężczyzn,
 •      kwas foliowy dla seniorów,
 •      kwas foliowy dla sportowców.

 

W naszej ofercie mamy zarówno preparaty z naturalnym kwasem foliowym, jak i kwasem foliowym metylowanym. Ten drugi jest odpowiedni w przypadku stwierdzonej mutacji MTHFR, co utrudnia przyswajanie związku przez organizm (to szczególnie ważne w przypadku kobiet będących w ciąży). Zanim zdecydujesz się stosować preparaty z witaminą B9, zwróć też uwagę na ich formę. W enaturalnie znajdziesz różne postacie kwasu foliowego:

 •      tabletki,
 •      kapsułki,
 •      żelki,
 •      spray,
 •      płyn,
 •      proszek.

Dzięki temu możesz zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na witaminę B9 bez zmuszania się do jej zażywania. To również zmniejsza ryzyko, że przerwiesz stosowanie albo będziesz pomijać dawki, jeśli sposób aplikowania preparatu nie będzie ci odpowiadał (np. zbyt duże pigułki). Różnorodne formy preparatów dostępnych w naszym sklepie, pozwalają podawać je także osobom, w przypadku których stosowanie tabletek czy pigułek nie jest bezpieczne ze względu na ryzyko zadławienia.

Przeczytaj więcej

TOP