Zapisz się do naszego newslettera i nie przegap promocji, nowości lub wyprzedaży!
L-arginina jest aminokwasem egzogennym i endogennym jednocześnie. Może być dostarczana z pożywieniem, ale też produkuje ją żywy organizm. Arginina stanowi budulec białek i zawiera w najwięcej azotu. Naturalnie występuje w grochu, mięsie, soi czy mleku krowim. Jest jednym z najbardziej wszechstronnych aminokwasów w organizmie ludzkim. Należy do cyklu mocznikowego i bierze udział w tworzeniu tlenku azotu. Można ją przekształcić w kreatynę czy agmatynę. Odpowiada za poprawę przepływu krwi i krążenia, pomaga w walce z nadciśnieniem tętniczym. Podnosi zdolność oczyszczania organicznego, działa na koncentrację i pracę mózgu, stymuluje pracę hormonów, a także jest antyutleniaczem i obniża poziom cholesterolu nawet o 20%. Poprawia też wydolność organizmu, dlatego z chęcią stosują ją sportowcy. Jest przydatna przy zaburzeniach erekcji ze względu na rozszerzanie naczyń krwionośnych. U kobiet zwiększa ukrwienie łechtaczki.
W ofercie naszego sklepu znajdują się naturalne suplementy diety z l-argininą. Znajdziesz produkty odpowiednie również dla wegan. Suplementy mają różne działanie, które zależy od wzbogacenia ich dodatkowymi składnikami takimi jak np. kora sosny, czarny pieprz czy L-Ornityna. Wybierz argininę odpowiednią dla siebie, zapraszamy.
Aminokwasy są związkami organicznymi. Dzieli się je na białkowe i niebiałkowe, a białkowe zaś na endogenne i egzogenne. Aminokwasy białkowe to podstawowy składnik białek, z których zbudowany jest ludzki organizm. Dają energię potrzebną do życia. Odpowiadają za gospodarkę hormonalną i regenerację komórek. Uczestniczą w pro...
Aminokwasy są związkami organicznymi. Dzieli się je na białkowe i niebiałkowe, a białkowe zaś na endogenne i egzogenne. Aminokwasy białkowe to podstawowy składnik białek, z których zbudowany jest ludzki organizm. Dają energię potrzebną do życia. Odpowiadają za gospodarkę hormonalną i regenerację komórek. Uczestniczą w procesie metabolizmu węglowodanów i tłuszczów. Są to m.in. alanina, cysteina, glicyna czy lizyna. Aminokwasy egzogenne są dostarczane z zewnątrz, to: lizyna, metionina, treonina, leucyna, izoleucyna, walina, treonina, tryptofan, fenyloalanina, histydyna. Aminokwasy endogenne powstają w organizmie ludzkim to m.in. glicyna, alanina, arginina czy seryna. Aminokwasem jest też tyrozyna oraz cysteina. Suplementację aminokwasami zaleca sportowcom i osobom aktywnym fizycznie w celu zwiększenia wydolności organizmu i masy mięśniowej. Zalecane są przy nadciśnieniu tętniczym i chorobach serca oraz układu nerwowego.