Błonnik witalny   

(2 produkty)

Przez cały czas poszukujemy skutecznej diety i zdrowia. Wspaniałe możliwości w tym kierunku dostarcza nam błonnik witalny. I to na jego spożywanie powinniśmy decydować się każdego dnia. Jakie korzyści nam to zapewnia? Błonnik pozwala skutecznie zmniejszać ilość wchłanianych cukrów i tłuszczów w organizmie. Pozytywnie wpływa na wydzielanie się śliny, która później ma pozytywne przełożenie na pracę żołądka i jelit. Zaleca się jego zastosowanie w celu poprawy funkcjonowania układu trawiennego i pozbycia się nadwagi.

Pokazuje 1 - 2 z 2 produktów
Błonnik witalny   

Błonnik witalny jest naturalną substancją stworzoną na bazie babki jajowatej i babki płesznik. I to właśnie on pozwala kobietom i mężczyznom zadbać o zdrowie, umożliwić skuteczną detoksykację organizmu i schudnąć. Wynika to z budowy błonnika witalnego, który posiada w sobie cenne ziarna. Docierając do jelit przyczyniają się do skutecznego wchłan...

Błonnik witalny jest naturalną substancją stworzoną na bazie babki jajowatej i babki płesznik. I to właśnie on pozwala kobietom i mężczyznom zadbać o zdrowie, umożliwić skuteczną detoksykację organizmu i schudnąć. Wynika to z budowy błonnika witalnego, który posiada w sobie cenne ziarna. Docierając do jelit przyczyniają się do skutecznego wchłaniania szkodliwych związków. Dodatkowo wydzielają odpowiedni śluz, który ma pozytywny wpływ na działanie układu trawiennego. Dzięki błonnikowi udaje się więc skutecznie wyeliminować w organizmie problemy z biegunką i zaparciami.

Błonnik witalny a zdrowie
Główną zaletą spożywania błonnika witalnego jest skuteczne oczyszczanie organizmu. Ta detoksykacja ma później pozytywne przełożenie na nasz nastrój, samopoczucie i energiczność. Dzięki błonnikowi udaje się jeszcze skuteczniej obniżyć ciśnienie i regulować poziom cukru we krwi. Jego spożywanie zaleca się także podczas walki z otyłością i miażdżycą. Z tego względu warto, aby na codzienną dawkę błonnika pozwoliły sobie osoby walczące ze złym cholesterolem.

Lekarze wspominają jeszcze o pozytywnym działaniu błonnika witalnego na profilaktykę bądź leczenie zaparć, zapalenia wyrostka robaczkowego, a nawet hemoroidów. To nie wszystko, ponieważ błonnik zapobiega jeszcze powstawaniu poważnych chorób i schorzeń, takich jak: choroby wieńcowej serca, raka jelita grubego. Nie od dziś wiadomo, że dieta bogata w błonnik to gwarancja poprawnej pracy jelit i całego układu trawiennego.

Błonnik witalny aby schudnąć
Schudnąć pragnie wiele osób, ale często nie korzystamy z naturalnych metod odchudzania. Takie możliwości gwarantuje błonnik witalny, który poza wyżej wymienionymi właściwościami zdrowotnymi, pozwala jeszcze pozbyć się zbędnych kilogramów. Czy to możliwe? W pewnym stopniu na pewno tak. Przecież błonnik oczyszcza organizm z zalegających treści w jelitach i układzie trawiennym, co ma wpływ na zmniejszenie się wagi ciała. Dodatkowo dieta bogata w błonnik jest w stanie przyczyniać się do zmniejszenia apetytu, przez co ograniczymy w ciągu dnia ilość spożywanych kalorii. Natomiast warto pamiętać, że sam błonnik witalny nie wpływa już na spalanie tkanki tłuszczowej. Tak więc najlepsze efekty odchudzania uzyskamy, jeśli jeszcze zadbamy o prowadzenie zdrowego trybu życia, czyli właściwą dietę i aktywność fizyczną. Nie znajdziemy naturalnych suplementów diety, które od razu wpłyną na uzyskanie szczupłej sylwetki. Mogą one tylko wspomagać proces odchudzania i dlatego warto pozwolić sobie na ich zastosowania. W połączeniu z dietą i sportem uzyskamy naprawdę wspaniałe rezultaty.

Przeciwwskazania
Błonnik nie zaleca się w diecie osobom walczącym z chorobami układu pokarmowego, bólami brzucha, krwawieniami odbytu, nawracającymi nudnościami, cukrzycą (szczególnie typu 2).

Jaka dzienna dawka błonnika?
Dzienne spożycie błonnika witalnego to 9 łyżeczek, które możemy rozpuścić każdego dnia w 2-3 porcjach. Najlepiej rozpuszczamy w wodzie mineralnej. Możemy taki błonnik dodać również do zupy bądź soku owocowego.

Najlepiej jest spożywać błonnik 3 godziny przed posiłkiem. Niewskazane jest spożywanie błonnika witalnego w postaci suchej. Aby jego praca pozytywnie wpływała na organizm, to musimy również zadbać o właściwe nawodnienie organizmu.

Przeczytaj więcej

TOP