Tylko do północy!  Rabat -20% na Health Labs Care z kodem: HLC20  Kup teraz

Koenzym Q10   

(13 produktów)

Koenzym Q10 to ważna substancja, dzięki której wszystkie komórki w naszym organizmie funkcjonują poprawnie. Składnik ten przyczynia się do dotlenienia komórek, stanowi ochronę przed wolnymi rodnikami i pojawia się w procesie wytwarzania energii w komórkach. Jego niedobór mógłby przyczynić się do nieprawidłowej pracy organów wewnętrznych. Warto zadbać o właściwy poziom koenzymy Q10 w swoim ciele.

Pokazuje 1 - 13 z 13 produktów
Koenzym Q10   

Koenzym Q10 - właściwości
Za pomocą koenzymu q10 udaje się dbać o prawidłową pracę najważniejszych organów wewnętrznych. Posiada także właściwości antynowotworowe. Chroni przed występowaniem złogów cholesterolowych w tętnicach. Wykazuje również właściwości naprawcze w naszym ciele. Dużą ilość koenzymy q10 znajdziemy w takich produktach żywnościow...

Koenzym Q10 - właściwości
Za pomocą koenzymu q10 udaje się dbać o prawidłową pracę najważniejszych organów wewnętrznych. Posiada także właściwości antynowotworowe. Chroni przed występowaniem złogów cholesterolowych w tętnicach. Wykazuje również właściwości naprawcze w naszym ciele. Dużą ilość koenzymy q10 znajdziemy w takich produktach żywnościowych, jak: brokuły, szpinak i ryby, produkty pełnoziarniste, oleje, podroby. Warto zaznaczyć, że występujących w takich produktach koenzym q10 jest mało odporny na wysoką temperaturę. Jeśli więc zależy nam na jego naturalnym przyswajaniu, to musimy wybierać produkty świeże, unikając przy tym gotowania i długiego przechowywania. Co ważne, koenzym Q10 przyswaja się tylko w towarzystwie tłuszczów.

Natomiast nie zawsze będzie to wystarczająca ilość dla naszego organizmu. I dlatego tak ważna jest dodatkowa suplementacja koenzymem q10.

Koenzym Q10 polecany jest osobom cierpiącym na: niewydolność krążenia, miażdżycę, pewne choroby mięśni, chorobę parkinsona i alzheimera, cukrzycę typu II, paradontozę, nadciśnienie tętnicze, choroby niedokrwienia serca. Warto zaznaczyć, że koenzym q10 u osób walczących z wysokim ciśnieniem przyczynia się do jego obniżenia. Natomiast nie działa tak w przypadku osób posiadających prawidłowe bądź niskie ciśnienie.

Skutki niedoboru koenzymu Q10
Brak odpowiedniej ilości koenzymu q10 przyczynia się do spadku odporności, wydolności fizycznej, przewlekłego zmęczenia. Zaburza się również praca i wydolność serca oraz innych ważnych organów wewnętrznych. Sam organizm jest w stanie wytwarzać pewną ilość koenzymu, natomiast z wiekiem jego produkcja traci na jakości. Przez to występują niedobory i należałoby zadbać o interwencję zewnętrzną.

Koenzym Q10 - dawkowanie i opinie
Zaleca się przyjmowanie koenzymu q10 w dawce od 90-200 mg, wraz z posiłkiem. Efekty uboczne wynikające z takiej suplementacji są rzadkie. Warto, gdy osoby stykające się z poważniejszymi schorzeniami (np, cukrzycą) zdecydują się na wcześniejszą konsultację, przed rozpoczęciem kuracji Q10.

Suplement ten dostępny jest w postaci pastylek i tabletek. Znajduje także zastosowanie na rynku kosmetycznym, występuje w żelach i kremach. Dzięki odpowiedniej dawce ubichinonu udaje się zadbać o jakość i piękno skóry, działanie komórek całego organizmu i odpowiednią wydajność organów wewnętrznych.

Koenzym Q10 został wykorzystany w wielu badaniach, które potwierdziły, że pomaga on osobom cierpiącym na niewydolność mięśnia sercowego. A dodatkowo zmniejsza poziom ponownych zachorowań i śmiertelności. Jeśli więc chcemy uzyskać takie możliwości, to postarajmy się o prawidłowy poziom koenzymu q10 w naszym organizmie!

Przeczytaj więcej

TOP