► Odbierz SŁODKI GRATIS od YumEarth  Sprawdź

Probiotyki dla kobiet również w ciąży - ginekologiczne i doustne   

(21 produktów)

Probiotyki dla kobiet są preparatami dostępnymi bez recepty, stosowanymi w celu odbudowy lub utrzymania prawidłowej mikroflory bakteryjnej jelit, narządów rodnych oraz układu moczowego. Są nieocenione nie tylko jako wsparcie „dobrych” baterii w układzie pokarmowym, ale i gdy w grę wchodzi zapobieganie lub łagodzenie objawów infekcji intymnych.

Promocja -57.01 zł
239,98 zł 296,99 zł

PiLeJe
Najniższa cena z 30 dni: 296,99 zł
Promocja -12 zł
125,99 zł 137,99 zł

PiLeJe
Najniższa cena z 30 dni: 117,99 zł
Promocja -4.01 zł
88,98 zł 92,99 zł

PiLeJe
Najniższa cena z 30 dni: 92,99 zł
Promocja -6 zł
69,99 zł 75,99 zł

Narum
Najniższa cena z 30 dni: 75,99 zł
169,00 zł

Health Labs Care
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 21 z 21 produktów
Probiotyki dla kobiet również w ciąży - ginekologiczne i doustne   

W sytuacji, gdy mikroflora bakteryjna ulega zaburzeniu, mogą pojawić się symptomy infekcji bakteryjnej, grzybiczej lub rzęsistkowej.
Bakterie mlekowe zatracają swoje funkcje, ustępując rozwijającym się szczepom bakterii, grzybów Candida lub rzęsistkowi pochwowemu.
Zapobieganie oraz eliminacja infekcjom intymnym są znacznie prostsze przy użyciu pro...

W sytuacji, gdy mikroflora bakteryjna ulega zaburzeniu, mogą pojawić się symptomy infekcji bakteryjnej, grzybiczej lub rzęsistkowej.
Bakterie mlekowe zatracają swoje funkcje, ustępując rozwijającym się szczepom bakterii, grzybów Candida lub rzęsistkowi pochwowemu.
Zapobieganie oraz eliminacja infekcjom intymnym są znacznie prostsze przy użyciu probiotyków ginekologicznych. Ich skuteczność jest wysoka, a wygodna forma aplikacji - dostosowana do potrzeb kobiety, która po nie sięga - pozwala zmniejszyć odczucie dyskomfortu spowodowanego infekcją.

Probiotyk ginekologiczny - dla kogo i jakie opcje mamy do wyboru?

Probiotyk ginekologiczny zawiera żywe kultury bakterii Lactobacillus, które zapewniają profilaktyczną ochronę oraz powrót do prawidłowego pH pochwy po infekcjach, oraz zabiegach ginekologicznych. Probiotyki ginekologiczne są dostępne w formie preparatów doustnych oraz dopochwowych.

Doustne probiotyki ginekologiczne są produktami stosowanymi głównie profilaktycznie oraz w sytuacjach, gdy taka forma przyjęcia preparatu jest bardziej komfortowa (podczas menstruacji, w zaawansowanej ciąży lub po zabiegach). Probiotyki dopochwowe w postaci tabletek lub globulek znajdują zastosowanie w momencie, gdy już pojawiła się infekcja intymna.
Probiotyki ginekologiczne dopochwowe działają miejscowo, pozwalając szybko i skutecznie wpłynąć na przywrócenie właściwego pH pochwy.

Probiotyki ginekologiczne – zarówno te przyjmowanie doustnie, jak i dopochwowo – są sprzedawane bez recepty.


Kiedy warto sięgać po probiotyki dla kobiet?

Zaburzenie w utrzymaniu prawidłowego pH pochwy oraz zwiększone ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej, drożdżakowej lub rzęsistkowej szczególnie wzrasta podczas stosowania antybiotykoterapii, długotrwałej lekoterapii oraz ogólnego osłabienia organizmu. Zmniejszenie odporności organizmu prowadzi do wystąpienia zaburzeń związanych z ubytkiem pozytywnych bakterii mlekowych, otaczających ścianki układu rozrodczego ochronną warstwą.

Naturalna mikroflora może zostać zaburzona również podczas częstego korzystania z publicznych natrysków: na siłowni, pływalni, w solarium lub podczas częstych podróży. Narażony na częste zmiany oraz osłabiony organizm jest szczególnie podatny na rozwijające się infekcje, podobnie jak w przypadku organizmu osób, u których dochodzi do częstego nawrotu infekcji.

Probiotyki ginekologiczne warto stosować także w przypadku częstych stosunków seksualnych z różnymi partnerami, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji.


Probiotyki w ciąży - jakie i kiedy stosować?

Probiotyki są preparatami, dostępnymi bez recepty. Może to oznaczać możliwość ich użytkowania według potrzeb, jednak w przypadku kobiet w ciąży, probiotyki powinny być stosowane zawsze po konsultacji z lekarzem. Zawarte w preparatach żywe kultury bakterii, regulujące mikroflorę jelitową oraz w obrębie układu rozrodczego i moczowego, nie są jedynymi składnikami preparatu. Pomocnicze substancje mogą uczulać, dlatego przed zastosowaniem probiotyku w ciąży należy porozmawiać z lekarzem.

Probiotyk w ciąży przy antybiotykoterapii jest czymś, po co warto sięgać, podobnie jak w sytuacjach, w których kobieta jest szczególnie narażona na występowanie infekcji intymnych oraz układu moczowego. Zastosowanie probiotyków coraz częściej jest polecane przez lekarzy w celu utrzymania prawidłowego pH w jelitach oraz narządach rozrodczych. Probiotyki dla kobiet są niezwykle pomocne, lecz o tym, jaką formę probiotyku należy przyjmować w ciąży, powinien zdecydować lekarz.

Probiotyk ginekologiczny w ciąży - czy można stosować?

Probiotyki w ciąży posiadają wiele zalet, zwłaszcza w przypadku, gdy kobieta narażona jest na infekcje, jej układ immunologiczny jest osłabiony lub w przypadku antybiotykoterapii.
Zastosowanie preparatów, zawierających żywe kultury bakterii Lactobacillus jest nieocenione dla przywrócenia właściwego pH.

Infekcje, mogące powodować dyskomfort kobiety (swędzenie, pieczenie w okolicach intymnych), mogą być niebezpieczne dla płodu.
W przypadku wystąpienia ryzyka ich pojawienia się lub pierwszych, niepokojących symptomów warto zareagować szybko.
Probiotyki ginekologiczne w ciąży są w tym względzie szczególnie ważne. W przypadku szybkiej reakcji jest duża szansa wyeliminowania przyczyn lub objawów w początkowej fazie.
Jeśli infekcja lub stan chorobowy w organizmie będą już zaawansowane, tym trudniej będzie poradzić sobie z nimi jedynie przy pomocy probiotyku.
Konieczna może okazać się lekoterapia, dla której probiotyk będzie wsparciem.

Pamiętajmy, aby probiotyków w ciąży nie przyjmować na własną rękę. Jego stosowanie powinnyśmy także skonsultować z lekarzem, jeśli planujemy ciążę.

Przeczytaj więcej

TOP