Biotyna (Witamina B7)   

(25 produktów)

Biotyna to inaczej witamina B7 (i witamina H), której przyjmowanie ma bardzo pozytywne przełożenie na stan naszych włosów, cery, paznokci i układu nerwowego. Jej spożywanie dostarcza nam jeszcze więcej energii, reguluje nastrój, a zarazem poprawia wchłanianie się witaminy C. To wyjątkowa witamina z grupy B, która korzystnie wpływa na jakość naszego zdrowia i życia.

na stronę
Promocja -5.5 zł
31,99 zł 37,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 28,79 zł
Promocja -9 zł
59,99 zł 68,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 52,79 zł
Promocja -4 zł
21,99 zł 25,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 19,99 zł
Promocja -2 zł
28,99 zł 30,99 zł

MyVita
Najniższa cena z 30 dni: 30,99 zł
Promocja -2.91 zł
41,99 zł 44,90 zł

Aura Herbals
Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
Promocja -1.5 zł
58,99 zł 60,49 zł

MyVita
Najniższa cena z 30 dni: 60,49 zł
Promocja -2 zł
36,49 zł 38,49 zł

MyVita
Najniższa cena z 30 dni: 38,49 zł
Promocja -2.91 zł
36,99 zł 39,90 zł

Aura Herbals
Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 24 z 25 produktów
Biotyna (Witamina B7)   

Jak działa biotyna?
Biotyna w dużym stopniu jest naturalnie produkowana w naszym organizmie. W małych ilościach występuje w produktach zwierzęcych i roślinnych. Najczęściej witamina B7 pojawia się w takim mięsie, jak: wątroba, wieprzowina, nerki, wołowina, drób. Dodatkowo występuje w takich produktach, jak: ryby (łosoś, sardynki), produkty mleczn...

Jak działa biotyna?
Biotyna w dużym stopniu jest naturalnie produkowana w naszym organizmie. W małych ilościach występuje w produktach zwierzęcych i roślinnych. Najczęściej witamina B7 pojawia się w takim mięsie, jak: wątroba, wieprzowina, nerki, wołowina, drób. Dodatkowo występuje w takich produktach, jak: ryby (łosoś, sardynki), produkty mleczne (ser, mleko), warzywa (pomidor, kukurydza, marchew, pomidor, cebula, burak), owoce (brzoskwinie, arbuzy, melony, banany).

Wysoka temperatura (smażenie, gotowanie, pieczenie) częściowo przyczynia się do rozkładu biotyny. Aby więc spożywać ją w naturalny sposób, musimy pamiętać, aby produktów z biotyną (oprócz mięsa) nie poddawać obróbce termicznej.

Biotynę w naszym organizmie uzupełnimy przez skuteczne i sprawdzone suplementy. Dzięki nim jeszcze lepiej zadbamy o kondycję naszej skóry, paznokci, włosów. Nasze zdrowie również na tym skorzysta!

1. Biotyna na układ nerwowy
Organizm wykazuje zapotrzebowanie na biotynę podczas sytuacji stresowych i pogarszającego się samopoczucia. Dzięki niej udaje się poprawić produkcję hormonów, które wpływają na ustabilizowanie układu nerwowego.

Z tego względu spożywanie biotyny poleca się, aby zwalczyć: nerwicę, strach, lęk, urojenia czy inne stany nerwowe.

2. Biotyna na włosy, cerę i paznokcie
Jakość włosów jest w dużym stopniu uzależniona od witamin z grupy B. Mają one wpływ na ich wytrzymałość i pielęgnację. Biotyna może także przyczynić się do zahamowania wypadaniu włosów. Przyczynia się także do budowy keratyny, która następnie decyduje o zdrowym wzroście włosów. Piękne, zdrowe i błyszczące włosy dzięki suplementom z biotyny po prostu stają się możliwe.

B7 ma wpływ na zmniejszenie działania gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra wygląda znacznie lepiej. Na podstawie biotyny udaje się zahamować proces starzenia skóry. Poprawia się również kondycja paznokci. Jeśli więc chcielibyśmy zadbać o swój wygląd, to regularne spożywanie biotyny może okazać się dla nas świetnym rozwiązaniem.

3. Biotyna - dodatkowo korzyści
Na podstawie badań potwierdzono, że biotyna ma wpływ na regulację procesów przemiany glukozy w wątrobie. Jej spożywanie więc zaleca się osobom cierpiącym na cukrzycę. Dzięki B7 udaje się jeszcze lepiej zadbać o właściwy poziom glukozy we krwi.

O wspaniałych właściwościach witaminy B7 przekonali się także osoby chorujące na stwardnienie rozsiane. Pacjenci przyjmujący biotynę cieszyli się lepszym zdrowiem i słabszymi objawami choroby. Jest to możliwe, ponieważ biotyna wpływa na wytwarzanie się powłoki ochronnej (mieliny) w rdzeniu kręgowym, mózgu i oczach.

Biotyna - dawkowanie
Biotyna pozwala jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie. Potwierdzają to jej właściwości i przeprowadzone badania. Zalecana dawka spożycia dla mężczyzn i kobiet wynosi 30 µg (mikrogramów). Nie występują dane o przedawkowaniu B7. Osobom cierpiącym na stwardnienie rozsiane były podawane dawki bliskie 300 mikrogramów.

Przeczytaj więcej

TOP