To już za tydzień... Przygotuj się na Dzień Ojca już teraz!
► Rabat 8% z kodem: TATA

Magnez   

(92 produktów)

Magnez to niezbędnych składnik w naszym organizmie odpowiadający za transport i właściwe wchłanianie się wapnia. Dzięki temu decyduje o odpowiednim funkcjonowaniu wszystkich kości, stawów, a zarazem układu nerwowego i mięśni. Natomiast cytrynian magnezu poprawia wchłanialność jonów magnezu i jest on w 90% przyswajalny.

na stronę
Promocja -5.5 zł
31,99 zł 37,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 28,79 zł
Promocja -5.51 zł
37,99 zł 43,50 zł

MyVita
Najniższa cena z 30 dni: 43,50 zł
Promocja -8.01 zł
64,99 zł 73,00 zł

MyVita
Najniższa cena z 30 dni: 73,00 zł
Promocja -3 zł
32,99 zł 35,99 zł

biofarmacja
Najniższa cena z 30 dni: 35,99 zł
Promocja -0.5 zł
21,99 zł 22,49 zł

biofarmacja
Najniższa cena z 30 dni: 22,49 zł
Promocja -4 zł
Pokazuje 1 - 24 z 92 produktów
Magnez   

Właściwości magnezu i cytrynianu magnezu
Magnez to pierwiastek, który ma wpływ na uaktywnianie setki enzymów przemiany tłuszczowej, białkowej i węglowodanowej. Okazuje się istotnym kationem wewnątrzkomórkowym, więc jego odpowiednia ilość ma wpływ na zachowanie równowagi.

Cytrynian magnezu to inaczej połączenie magnezu z kwasem cytrynowym. Jest bl...

Właściwości magnezu i cytrynianu magnezu
Magnez to pierwiastek, który ma wpływ na uaktywnianie setki enzymów przemiany tłuszczowej, białkowej i węglowodanowej. Okazuje się istotnym kationem wewnątrzkomórkowym, więc jego odpowiednia ilość ma wpływ na zachowanie równowagi.

Cytrynian magnezu to inaczej połączenie magnezu z kwasem cytrynowym. Jest blisko w 90% wchłaniany przez organizm. Posiada on jeszcze działanie przeczyszczające, co pozwala zniwelować zatwardzenia i problemy z biegunką. Na jego spożywanie można decydować się także podczas występowania dolegliwości w okolicy okrężnicy.

Zalety magnezu i cytrynianu magnezu:

  • wspiera układ odpornościowy
  • chroni przed powstawaniem zakrzepów krwi
  • zmniejsza ryzyko występowania miażdżycy i osteoporozy
  • reguluje poziom napięcia mięśni
  • eliminuje niedotlenienie mięśnia sercowego
  • działa uspokajająco na komórki nerwowe
  • łagodzi objawy miesiączki
  • pozytywnie wpływa na sen


Skutki niedoboru magnezu w organizmie: zaburzenia snu, bóle głowy, nadpobudliwość, bóle w okolicy serca, zaburzenia pracy serca, zaburzenia koncentracji, rozdrażnienie, bóle kręgosłupa, zaburzenia koncentracji.

Dodatkowe działanie magnezu i cytrynianów
Za pomocą magnezu udaje się dbać o poprawne działanie wszystkich mięśni i układu nerwowego. Dzięki niemu poprawia się proces metabolizmu i wytwarzania białek. Warto więc, aby na przyjmowanie dodatkowego magnezu decydowały się osoby mające styczność z długotrwałym stresem. Pozwoli to również cieszyć się zdrowszymi kośćmi, stawami i zębami. A zarazem łatwiej jest wtedy utrzymać równowagę jelitową.

Warto pamiętać, że cytrynian magnezu jest szybciej przyswajalny, ponieważ do jego zjonizowania nie potrzeba dużej ilości kwasów żołądkowych. Z tego względu jego przyjmowanie poleca się osobom starszym oraz z problemami trawiennymi. Również i oni mogą cieszyć się z odpowiedniej ilości magnezu w swoim organizmie, który znajduje tak szerokie zastosowanie.

Leczenie przez naturalne suplementy
Mamy dostęp do wielu naturalnych suplementów diety. Ich wdrożenie do codziennej diety nie jest takie trudne. Wystarczy tylko wyszukać odpowiednie preparaty, które będą w pełni dostosowane do naszych potrzeb. Możliwe, że chorujemy bądź mamy pewne dolegliwości i chcielibyśmy sobie z tym jak najszybciej poradzić? Leczymy się już od dłuższego czasu i nic nam nie pomaga? Co więc warto wtedy uczynić?
Nie musimy za każdym razem wybierać się do lekarza, który zleci nam przyjmowanie antybiotyków. Czasami lepiej postawić na rozsądek i możliwości medycyny naturalnej. Gdy ją zastosujemy, to już po krótkim czasie (kilku tygodniach) będziemy mogli dostrzec wspaniałe efekty, o czym przekonują się kolejne osoby. Warto więc spróbować powalczyć o swoje i najbliższych zdrowie!

Przeczytaj więcej

TOP