► Odbierz żelki witaminowe dla dzieci i dorosłych GRATIS  Sprawdź

Witamina B3 (Niacyna)   

(18 produktów)

Witamina B3 to niacyna, zwana również witaminą PP. Jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym ludzkiego organizmu. Uczestniczy w ponad 300 reakcjach biochemicznych oraz niemal w każdym procesie metabolizmu. W naszym sklepie są dostępne naturalne i ekologiczne suplementy diety z witaminą B3. Zapraszamy.

Pokazuje 1 - 18 z 18 produktów
Witamina B3 (Niacyna)   

Witamina B3 dla zdrowia

Naukowcy są przekonani, że nasz organizm potrzebuje najwięcej witaminy B3 z witamin grupy B. Niacyna bowiem jest obecna we wszystkich komórkach ciała. Pełni ważną rolę w syntezie hormonów płciowych. Bierze udział w przemianach metabolicznych kwasów tłuszczowych, węglowodanów i aminokwasów w tym w podstawowych reakcjach e...

Witamina B3 dla zdrowia

Naukowcy są przekonani, że nasz organizm potrzebuje najwięcej witaminy B3 z witamin grupy B. Niacyna bowiem jest obecna we wszystkich komórkach ciała. Pełni ważną rolę w syntezie hormonów płciowych. Bierze udział w przemianach metabolicznych kwasów tłuszczowych, węglowodanów i aminokwasów w tym w podstawowych reakcjach enzymatycznych, jakie zachodzą podczas przemiany materii i wytwarzania energii w mitochondriach. Bez niej organizm nie przyswoi koenzymu Q10. Witamina B3 reguluje poziom cholesterolu i ma znaczenie w profilaktyce miażdżycowej. Konieczna jest do rozwoju i rozszerzania czerwonych krwinek. Wpływa na stan psychiczny człowieka. Poza tym odżywia skórę i włosy. Niedobór witaminy B3 doprowadza do pogorszenia się stanu skóry, powstają przebarwienia i stany zapalne w tym pleśniawki w jamie ustnej. Jej podawanie ma znaczenie w leczeniu depresji, stanów lękowych czy zaburzeń orientacji.

W naszym sklepie znajdują się naturalne preparaty bogate w witaminę B3 lub będące jej czystą postacią jako kwas nikotynowy bądź amid kwasu nikotynowego dla osób bardziej wrażliwych. W większości dostępne suplementy diety nie zawierają składników odzwierzęcych i są odpowiednie dla wegan. Występują w formie tabletek, kapsułek, w proszku lub formie płynnej.

Przeczytaj więcej

TOP