Suplementy i tabletki na Trawienie   

(311 produktów)

Suplementy na trawienie przeznaczone są dla wszystkich, którzy cierpią na nawracające dolegliwości związane z niestrawnością i zaparciami. Pomagają pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii, a także wspomagają trawienie pokarmów. Pozytywnie wpływają na florę jelitową, wytwarzanie soków żołądkowych i trzustkowych, a także produkcję żółci w wątrobie. Pozytywnym, dodatkowym skutkiem ich stosowania może być utrata nadmiernych kilogramów.

na stronę
Promocja -10 zł
44,99 zł 54,99 zł

NES PHARMA
Najniższa cena z 30 dni: 54,99 zł
Promocja -3.92 zł
35,98 zł 39,90 zł

Aura Herbals
Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
Promocja -4.01 zł
44,98 zł 48,99 zł

Now Foods
Najniższa cena z 30 dni: 48,99 zł
Promocja -8.01 zł
76,98 zł 84,99 zł

Now Foods
Najniższa cena z 30 dni: 84,99 zł
Promocja -13.01 zł
39,99 zł 53,00 zł

Hepatica
Najniższa cena z 30 dni: 53,00 zł
Pokazuje 1 - 24 z 311 produktów
Suplementy i tabletki na Trawienie   

Suplementy diety sposobem na poradzenie sobie z niestrawnością

Uczucie ciężkości w żołądku czy przelewania nie jest niczym przyjemnym. Do tego mogą dochodzić bóle głowy i brzucha. Niestrawność dotyka każdego. Czasem jest krótkotrwałym epizodem, po zjedzeniu zbyt tłustego i ciężkiego posiłku. Innym razem jest przedłużającym się stanem związanym ...

Suplementy diety sposobem na poradzenie sobie z niestrawnością

Uczucie ciężkości w żołądku czy przelewania nie jest niczym przyjemnym. Do tego mogą dochodzić bóle głowy i brzucha. Niestrawność dotyka każdego. Czasem jest krótkotrwałym epizodem, po zjedzeniu zbyt tłustego i ciężkiego posiłku. Innym razem jest przedłużającym się stanem związanym ze stresem, zaburzeniami rytmu dobowego i częstotliwości, a także obfitości spożywanych posiłków bądź nadmiernym spożywaniem tłuszczy lub cukrów. Oczywiście należy rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych, jednak to z pewnością od razu nie pozwoli uporać się z dolegliwościami. Warto zatem sięgnąć po sprawdzone suplementy diety na trawienie, takie jak mięta pieprzowa, l-glutamina, czy mniszek lekarski.

Pozbywanie się toksyn i nadmiaru tłuszczu – skuteczne trawienie

W procesie metabolizowania tłuszczy i węglowodanów bardzo ważną rolę odgrywają aminokwasy oraz enzymy trawienne. Jednak wraz z pożywieniem do organizmu dostają się groźne bakterie, wirusy, a czasem także pasożyty. W ich neutralizowaniu mogą pomóc suplementy diety, które wspomagają wydzielanie soków żołądkowych i żółci, takie jak gorzknik kanadyjski. Przy zmianie diety warto sięgnąć po preparaty zawierające berberynę, która pomoże w spalaniu tłuszczu.

Skąd bierze się niedobór enzymów trawiennych i jak mu zapobiegać?

Enzymy trawienne, takie jak amylaza, proteaza, celulaza, laktaza, lipaza i fibregum są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Aby mogły działać prawidłowo potrzebne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, gdyż trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej, a kończy w jelitach. Produkcja enzymów trawiennych przez organizm z wiekiem ulega zmniejszeniu. Powodem niedoborów mogą być również zaburzenia w pracy trzustki, stany zapalne, alergie pokarmowe, czy nawet stres. Stąd bardzo ważna jest odpowiednia suplementacja, jeśli zauważy się objawy zaburzeń trawienia. Można je przyjmować w formie kompleksowych preparatów. Dzięki temu poprawi się metabolizowanie białek, węglowodanów i tłuszczy, a także odpowiednie wykorzystywanie przez organizm pozyskanych z pokarmów witamin, a także mikro i makroelementów. Jeśli chodzi o naturalne pobudzenie enzymów, to można również przyjmować suplementy, które wspomagają ich pracę, jak np. Garcinia Cambogia.

Jak bakterie jelitowe wpływają na trawienie?

Do prawidłowego trawienia niezbędne jest utrzymywanie odpowiedniej, zdrowej flory bakteryjnej w jelitach. Przyjmowanie antybiotyków czy dieta uboga w produkty zawierające naturalne szczepy bakterii, a także błonnik może prowadzić do ich wyjałowienia. Wtedy konieczne będzie przywrócenie zdrowych bakterii jelitowych, głównie z grupy Lactobacillus. Dzięki temu będzie można pozbyć się uciążliwych biegunek, spowodowanych zaburzeniem flory bakteryjnej. Przyjmowanie probiotyków, w formie kompleksowych preparatów, w takiej sytuacji jest nieodzowne. Można znaleźć szczepy odpowiednie dla płci, a także wieku i przywrócić prawidłowy metabolizm, bez uciążliwych biegunek i zaparć.

Przeczytaj więcej

TOP