Potas   

(32 produktów)

Potas jest istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, ponieważ reguluje przekaźnictwo impulsów nerwowych. Gdy więc rozwinie się niedobór tego składnika, pojawiają się skurcze, zaburzenia pacy serca i ogólne osłabienie. W takim wypadku warto sięgnąć po suplementy potasu. W sklepie enaturalnie znajdziesz różne formy preparatów zawierających potas (tabletki, proszek), które dopasujesz do preferowanego sposobu aplikowania i potrzeb organizmu.

na stronę
Promocja -5 zł
27,49 zł 32,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 24,79 zł
Promocja -4 zł
24,99 zł 28,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 19,99 zł
Promocja -59 zł
340,00 zł 399,00 zł

Invex Remedies
Najniższa cena z 30 dni: 399,00 zł
Promocja -22.01 zł
142,99 zł 165,00 zł

Invex Remedies
Najniższa cena z 30 dni: 165,00 zł
Promocja -3 zł
32,99 zł 35,99 zł

biofarmacja
Najniższa cena z 30 dni: 35,99 zł
Pokazuje 1 - 24 z 32 produktów
Potas   

Kto jest narażony na niedobory potasu?


Najczęściej do niedoborów potasu dochodzi na skutek stosowania nieprawidłowo zbilansowanej diety, w której brakuje składników zawierających ten minerał (np. produkty mleczne, strączki, pomidory, ziemniaki). Ale w niektórych przypadkach zaburzenie rozwija się nawet przy częstym spożywaniu produktów zawieraj...

Kto jest narażony na niedobory potasu?


Najczęściej do niedoborów potasu dochodzi na skutek stosowania nieprawidłowo zbilansowanej diety, w której brakuje składników zawierających ten minerał (np. produkty mleczne, strączki, pomidory, ziemniaki). Ale w niektórych przypadkach zaburzenie rozwija się nawet przy częstym spożywaniu produktów zawierających ten składnik. Są to przede wszystkim:

 • choroby nerek – mogą powodować nieprawidłowe wydalanie potasu,
 • nieustabilizowana cukrzyca 1. i 2. typu,
 • przewlekłe biegunki – powodują utratę elektrolitów, w tym także potasu,
 • intensywny wysiłek fizyczny – powoduje zwiększone pocenie się, co nasila przezskórną utratę potasu,
 • podeszły wiek – zmiany w funkcjonowaniu organizmu oraz przyjmowanie różnych leków doprowadzają do utraty potasu,
 • stosowanie leków moczopędnych – nasilają wydalanie potasu wraz z moczem.

 


We wszystkich tych przypadkach może rozwinąć się niedobór minerału rzutujący na przewodnictwo nerwowe. Wówczas warto sięgnąć po dobry preparat z potasem, który wesprze organizm w odbudowaniu jego zasobów niezbędnych do efektywnego funkcjonowania.

 

Dlaczego warto stosować suplementy potasu?


Potas odgrywa ważną rolę w wielu procesach fizjologicznych. Warunkuje przewodnictwo nerwowe, a tym samym kurczliwość mięśni, w tym mięśnia sercowego. Jest jednym z elementów niezbędnych do utrzymania równowagi elektrolitowej i prawidłowego ciśnienia krwi. Ponadto usprawnia przyswajanie magnezu. Niedobory potasu mogą prowadzić do osłabienia mięśni, skurczów, zmęczenia, a nawet zaburzeń rytmu serca. Suplementacja stanowi cenne wsparcie dla organizmu w efektywnym funkcjonowaniu.

 

Dostosuj suplementację potasu do potrzeb swojego organizmu


Rozsądna suplementacja to taka, która jest dopasowana do specyficznych potrzeb organizmu. W ofercie enaturalnie znajdziesz potas (suplementy) przeznaczone dla:

 • kobiet,
 • kobiet w ciąży,
 • mężczyzn,
 • seniorów,
 • sportowców.

 

Każdy organizm ma unikalne potrzeby, dlatego ważne jest dostosowanie suplementacji do indywidualnych wymagań. Choć dzienne zapotrzebowanie na ten minerał wynosi 3000-4000 mg/dobę, to może się okazać, że potrzebujesz go nieco mniej lub więcej. Zbadaj laboratoryjnie stężenie minerału we krwi, skonsultuj wyniki z lekarzem i dobierz odpowiedni preparat z oferty enaturalnie.

 

Potas – suplementy diety w kapsułkach, a może saszetkach?


W ofercie enaturalnie znajdziesz różne formy preparatów zawierających potas – kapsułki, proszek, saszetki, tabletki. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać produkt do optymalnego dla siebie sposobu dozowania, aby regularnie sięgnąć po preparat i zapewnić swojemu organizmowi dobre, ale i regularne wsparcie.

Jeśli preferujesz roztwory do picia albo chcesz podawać preparat osobie leżącej, wybierz proszkowany suplement diety. Potas w tabletkach lub kapsułkach będzie natomiast odpowiedni, jeśli cenisz wygodę i chcesz mieć możliwość zabierania preparatów ze sobą.

 

W naszej ofercie znajdziesz też suplementy ekologiczne, wegetariańskie i wegańskie. Dzięki temu będziesz w stanie zatroszczyć się o siebie w zgodzie z wyznawanymi wartościami.

Przeczytaj więcej

TOP