Białko roślinne Vege   

(9 produktów)

Białko jest jednym z trzech podstawowych makroskładników, które dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem. Najwięcej białka zawierają produkty mięsne. Ale to nie oznacza, że weganie i wegetarianie nie mają możliwości dostarczać go do organizmu. Istnieje bowiem białko roślinne, które możesz wprowadzić do swojej diety dzięki produktom z naszego sklepu. 

Pokazuje 1 - 9 z 9 produktów
Białko roślinne Vege   

Mięśnie i nie tylko – dlaczego ważne jest białko?

20% składu naszego ciała jest białkiem znajdującym się przede wszystkim w postaci mięśni. 1 gram białka ma 4 kcal. Białko proste składa się z aminokwasów, a złożone z aminokwasów oraz cukrów, tłuszczów i metali. Ten makroskładnik w organizmie pełni funkcję budulca. Buduje mięśnie, tkanki, zęby, ...

Mięśnie i nie tylko – dlaczego ważne jest białko?

20% składu naszego ciała jest białkiem znajdującym się przede wszystkim w postaci mięśni. 1 gram białka ma 4 kcal. Białko proste składa się z aminokwasów, a złożone z aminokwasów oraz cukrów, tłuszczów i metali. Ten makroskładnik w organizmie pełni funkcję budulca. Buduje mięśnie, tkanki, zęby, skórę, paznokcie, włosy oraz ścięgna. Poza tym ma udział w procesie wytwarzania  hormonów i przekazywania impulsów nerwowych. Suplementację białkiem zaleca się pacjentom z rozległymi poparzeniami i uszkodzeniami skóry, gdyż białko przyspiesza gojenie ran. Bez białka nie można zbudować masy mięśniowej i siły, co istotne jest dla sportowców i dzieci w fazie wzrostu. Białko więc należy dostarczać codziennie naszemu organizmowi. W białku roślinnym znajdują się wszystkie niezbędne człowiekowi aminokwasy.

Wypróbuj nasze naturalne białkowe odżywki roślinne, które zapewniają bardzo dobrą przyswajalność i naturalne pochodzenie protein, a także są wyjątkowo smaczne. Idealnie sprawdzą się dla sportowców wegan – np. izotoniki i witaminy, minerały oraz makroskładniki pochodzenia roślinnego.

Przeczytaj więcej

TOP