Shaker GRATIS przy zamówieniu 2 suplementów Osavi  Odbierz teraz

Jod   

(24 produktów)

Jod jest pierwiastkiem śladowym niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a przede wszystkim tarczycy. Nad morzem i na silnie zalesionych terenach można korzystać z jodu, który jest zawarty w powietrzu. Gdy mieszkamy w innych miejscach, zaleca się codzienną suplementację jodem. W naszym sklepie mamy szeroki wybór wysokiej jakości produktów z jodem.

Promocja -2.91 zł
35,99 zł 38,90 zł

AURA HERBALS
Promocja -4.5 zł
Promocja -26.01 zł
135,99 zł 162,00 zł

Invex Remedies
Promocja -13.01 zł
86,99 zł 100,00 zł

Invex Remedies
34,99 zł

PURITANS PRIDE
Brak w magazynie
Promocja -15.4 zł
61,59 zł 76,99 zł

ForMeds
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 24 z 24 produktów
Jod   

JOD – dlaczego musimy go suplementować?

Dostateczna ilość jodu zapewnia prawidłową syntezę hormonów tarczycy (trójjodotyroniny i tyroksyny) oraz zachowuje prawidłową czynność i budowę tego gruczołu. Dorosły człowiek potrzebuje każdego dnia od 150 do 300 mikrogramów jodu, by hormony tarczycy były wydzielane w odpowiedniej ilości i prawidłowo sty...

JOD – dlaczego musimy go suplementować?

Dostateczna ilość jodu zapewnia prawidłową syntezę hormonów tarczycy (trójjodotyroniny i tyroksyny) oraz zachowuje prawidłową czynność i budowę tego gruczołu. Dorosły człowiek potrzebuje każdego dnia od 150 do 300 mikrogramów jodu, by hormony tarczycy były wydzielane w odpowiedniej ilości i prawidłowo stymulowały przemianę materii. Hormony tarczycy decydują także o prawidłowym wzroście i rozwoju człowieka. Jod jest też potrzebny w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazania do stosowania preparatów z jodem dotyczą nadczynności i podejrzenia nowotworu tarczycy.

W naszym sklepie dostępne są gotowe preparaty jodowe. Zawierają one jodek potasu lub naturalny jod zawarty w ziołach takich jak morszczyn pęcherzykowaty lub algi morskie. W ofercie są też preparaty multiwitaminowe z jodem lub przebojowy zestaw takich pierwiastków, jak: bor, krzem i jod. Jest też jod w postaci płynnej popularnie zwanym jodyną. Wszystkie produkty są ekologiczne i naturalne i pochodzą z wyselekcjonowanych upraw, od sprawdzonych producentów.

Przeczytaj więcej

TOP