► Odbierz SŁODKI GRATIS od YumEarth  Sprawdź

DMSO - Dimetylosulfotlenek   

(34 produktów)

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, których skuteczność determinowana jest przez ich poziom wchłanialności.

W celu jej zwiększenia poszukuje się bezpiecznych, naturalnych nośników leków takich, jak DMSO występujące w postaci niemal 100% płynu do stosowania na skórę, doustnie bądź w formie iniekcji. Substancja ta jest jednak nie tylko dyfuzorem dla innych preparatów, ale również potencjalnym środkiem przeciwbólowym, przeciwwirusowym i przeciwzapalnym w celu leczenia i łagodzenia objawów wielu chorób. Dimetylosulfotlenek jest związkiem, który mimo swojego ogromnego potencjału profilaktycznego i leczniczego nadal pozostaje produktem nieznanym w wielu kręgach medycznych.

na stronę
Promocja -22 zł
123,99 zł 145,99 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 145,99 zł
Promocja -1.91 zł
22,99 zł 24,90 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
Promocja -7.01 zł
104,99 zł 112,00 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 112,00 zł
Promocja -5 zł
40,99 zł 45,99 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 45,99 zł
Promocja -1.91 zł
32,99 zł 34,90 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 34,90 zł
Promocja -7.5 zł
62,99 zł 70,49 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 70,49 zł
Promocja -5.01 zł
69,99 zł 75,00 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 75,00 zł
Promocja -3 zł
58,99 zł 61,99 zł

Biomus
Najniższa cena z 30 dni: 61,99 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 24 z 34 produktów
DMSO - Dimetylosulfotlenek   

DMSO - co to jest?
DMSO, czyli dimetylosulfotlenek to związek siarki organicznej, który został odkryty jako produkt uboczny podczas prób alternatywnego wytwarzania papieru. Początkowo zastosowanie znalazł jako niedrogi i powszechnie dostępny rozpuszczalnik. Jego zastosowanie medyczne sięga lat 60-tych, kiedy to stosowano DMSO do leczenia infekcji...

DMSO - co to jest?
DMSO, czyli dimetylosulfotlenek to związek siarki organicznej, który został odkryty jako produkt uboczny podczas prób alternatywnego wytwarzania papieru. Początkowo zastosowanie znalazł jako niedrogi i powszechnie dostępny rozpuszczalnik. Jego zastosowanie medyczne sięga lat 60-tych, kiedy to stosowano DMSO do leczenia infekcji grzybiczych, jako nośnik leku przeciwgrzybicznego. Następnie substancja ta doceniona została za swoje właściwości przeciwzapalne. Używano jej bowiem w terapii zapaleń stawów oraz pęcherza moczowego. Obecnie DMSO wykorzystuje się przede wszystkim jako dyfuzor zwiększający wchłanialność innych leków.

Jak działa DMSO?
Dimetylosulfotlenek działa, jak nośnik dla innych substancji, który pozwala im przeniknąć przez różne bariery biologiczne skóry. Wchłanialność produktów zależna jest od kilku czynników, w tym między innymi współczynnika dyfuzji, stężenia składników czynnych czy grubości warstwy rogowej naskórka. DMSO zwiększa dyfuzję leków poprzez chwilowe zakłócenie bariery fizjologicznej skóry. Reaguje bowiem z tłuszczami i tworzy w tkance mikrośrodowisko rozpuszczalnika. Dodatkowo zwiększa także stężenie substancji czynnej obecnej w preparacie.

DMSO stosowany w formie płynu, zastrzyków lub infuzji działa bakteriobójczo i antyoksydacyjnie, wiążąc wolne rodniki. Ponadto redukuje stany zapalne, zwalcza wirusy i grzyby, wzmacnia system odpornościowy i przyspiesza gojenie się ran. Udowodniono jego działanie lecznicze w przypadku takich schorzeń, jak zespół Downa, artretyzm, guzy i włókniaki mózgu, uszkodzenia kręgosłupa oraz choroby psychiczne. Dimetylosulfotlenek pomaga także w szybszej regeneracji po różnego rodzaju kontuzjach, stłuczeniach, zwichnięciach oraz siniakach.

DMSO - zastosowanie
DMSO znajduje zastosowanie przede wszystkim w laboratoriach, jako naturalny rozpuszczalnik i odczynnik chemiczny. Jego udział w produktach leczniczych jest ograniczony głównie do roli nośnika dla substancji czynnej, badania nad tym związkiem chemicznym dają jednak perspektywę znacznie szerszego wykorzystania. Dimetylosulfotlenek testowany jest jako lek na raka podstawnokomórkowego skóry. W terapii opartej na stosowaniu kwasu delta-aminolewulinowego, DMSO oraz chirurgicznego łyżeczkowania uzyskano 81% wyleczeń po 72 miesiącach.

Związek siarki organicznej pod postacią żelu, kremu lub maści stosowano miejscowo na rany odleżynowe, które wskutek aplikacji preparatu ulegały znacznie szybszemu zagojeniu. Co więcej, składnik ten działał również przeciwbólowo, redukował obrzęk, zaczerwienienie i owrzodzenie skóry, a stosowany profilaktycznie przy chemioterapii nowotworów zmniejszał uszkodzenia tkanek skórnych. Badane jest także działanie przeciwwirusowe DMSO. Na podstawie wirusa opryszczki udowodniono, że związek ten hamuje kopiowanie wirusowego DNA, zmniejsza zdolność wirusa do namnażania się oraz produkcję białek wirusowych.

Jak stosować DMSO?
Dimetylosulfotlenek można stosować doustnie, bądź miejscowo. Przy spożywaniu DMSO należy przygotować roztwór początkowy o bardzo niewielkim stężeniu. Zaleca się rozpoczęcie kuracji od 3 kropli na szklankę wody, dwa razy dziennie przez tydzień. Następnie zwiększa się dawki o kolejne dwie krople każdego dnia. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek niepokojące objawy, porcje trzeba zmniejszać o taką samą ilość produktu, aż do poprawy samopoczucia. Z kolei przy stosowaniu miejscowym na skórę DMSO rozcieńcza się w proporcji 2:1 z solą fizjologiczną. Przygotowany roztwór aplikuje się najpierw testowo na wewnętrznej stronie ramienia i czeka na jego wchłonięcie. Normalną reakcją może być swędzenie oraz zaczerwienienie, jeżeli jednak po kilku godzinach pojawia się obrzęk lub nagłe pogorszenie samopoczucia, należy bezzwłocznie zmyć DMSO ze skóry i nie ponawiać próby tolerancji.

Przy stosowaniu DMSO przez skórę, należy pamiętać, aby odpowiednio zadbać o przygotowanie jej do aplikacji produktu. Naskórek musi być czysty i wolny od wszelkich innych substancji, jak dezodoranty, płyny, olejki czy filtry przeciwsłoneczne. Ponieważ związek ten przenika wszystkie tkanki aż do kości, można smarować nim miejsca, w których mamy do czynienia z zapaleniem, sztywnością stawów, bólem mięśni, a nawet chorobą narządów. DMSO wykorzystuje się także do przenoszenia środków odżywczych i leków poprzez skórę do wnętrza organizmu. Warto jednak zauważyć, że nie wiąże się to z wnikaniem do ciała drobnoustrojów ani żadnych innych dużych cząsteczek chemicznych.

DMSO to substancja, której działanie pozostaje tajemnicą dla wielu osób, nawet tych, którzy należą do kręgów medycznych. Jednak jego wszechstronne, pozytywne dla zdrowia organizmu właściwości warte są przetestowania na własnej skórze.

Przeczytaj więcej

TOP