Lit   

Brak produktów w tej kategorii.
Lit   

Stabilizator nastroju - lit

Lit jest jedną z soli mineralnych, która występuje w organizmie człowieka i naturalnych wodach. Pierwiastek ten nazywany jest stabilizatorem nastroju. Wykorzystuje się go jako naturalny antydepresant i czynnik zapobiegający nawrotom zaburzeń w chorobie afektywnej dwubiegunowej (CHAD). Pomaga też w walce z chorobą Alz...

Stabilizator nastroju - lit

Lit jest jedną z soli mineralnych, która występuje w organizmie człowieka i naturalnych wodach. Pierwiastek ten nazywany jest stabilizatorem nastroju. Wykorzystuje się go jako naturalny antydepresant i czynnik zapobiegający nawrotom zaburzeń w chorobie afektywnej dwubiegunowej (CHAD). Pomaga też w walce z chorobą Alzheimera.

Przede wszystkim lit chroni mózg przed uszkodzeniami. Ponadto stymuluje wzrost nowych neuronów. Przy niskim poziomie litu w organizmie może wystąpić problem z wchłanianiem magnezu. Dlaczego? Ponieważ lit intensyfikuje działanie magnezu. Podobnie działa na niesterydowe leki przeciwzapalne. Pozytywnie wpływa również na układ krążenia i zapobiega chorobie wieńcowej. Lit zdecydowanie wydłuża życie, gdyż pomaga w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Jednak zbyt duże spożycie litu może powodować niedoczynność tarczycy, ponieważ ten pierwiastek wpływa na uwalnianie hormonów tarczycy.

Przeczytaj więcej

TOP