Elektrolity   

(9 produktów)

Elektrolity najczęściej kojarzą się nam z nawadnianiem. Elektrolity są to składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W naszej ofercie znajdują się suplementy, które zawierają podstawowe pierwiastki w ich organicznych, naturalnych formach i są tym samym najłatwiej przyswajalne.

Pokazuje 1 - 9 z 9 produktów
Elektrolity   

Elektrolity – co to jest?

Elektrolity są jonami soli (potocznie określa się je jako sole mineralne). Znajdują się w krwi, osoczu i płynach tkankowych. Oddziałują na pracę mózgu, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie mięśni i innych organów. Ale przede wszystkim ich główną rolą jest zachowanie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej i utrz...

Elektrolity – co to jest?

Elektrolity są jonami soli (potocznie określa się je jako sole mineralne). Znajdują się w krwi, osoczu i płynach tkankowych. Oddziałują na pracę mózgu, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie mięśni i innych organów. Ale przede wszystkim ich główną rolą jest zachowanie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej i utrzymanie napięcia w błonach komórkowych. Odpowiadają również za przewodzenie przez neurony impulsów elektrycznych do innych komórek. Do elektrolitów zaliczamy sód, wapń, magnez, potas oraz chlorki. Do utraty elektrolitów dochodzi w upalne dni, podczas wysiłku fizycznego, infekcji wirusowych, problemów żołądkowych i jelitowych w tym biegunki, czyli w każdej sytuacji, gdy tracimy płyny. Przy niedoborze odczuwamy rozdrażnienie, drżenie rąk i nóg, osłabienie, szybsze bicie serca, może wzrosnąć ciśnienie krwi.

By uzupełnić poziom elektrolitów, należy przyjmować odpowiednie suplementy diety. Oferowane w naszym sklepie elektrolity mają postać saszetek z roztworem do rozpuszczania w wodzie i kapsułek. Warto stosować preparaty, które zapewniają wysoką przyswajalność soli mineralnych, a taką gwarantują naturalne produkty zawierające organiczną postać soli mineralnych np. wydobywanych z Morza Martwego czy znajdujących się naturalnych składników w wodzie kokosowej.

Przeczytaj więcej

TOP