► Odbierz żelki witaminowe dla dzieci i dorosłych GRATIS  Sprawdź

Ocet   

(1 produkt)
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu
Ocet   

Ocet – dla zdrowia

Ocet jest cenną przyprawą w kuchni. Jaki ocet jest najlepszy? Najbardziej znane są dwa rodzaje octu – winny i jabłkowy. Najważniejszą różnicą tutaj jest smak. Ocet jabłkowy jest słodki, a winny - kwaśny. Poza tym ocet winny zawiera alkohol, a ocet jabłkowy nie. Prawdopodobnie najzdrowszym i najsmaczniejszym octem jest ten tło...

Ocet – dla zdrowia

Ocet jest cenną przyprawą w kuchni. Jaki ocet jest najlepszy? Najbardziej znane są dwa rodzaje octu – winny i jabłkowy. Najważniejszą różnicą tutaj jest smak. Ocet jabłkowy jest słodki, a winny - kwaśny. Poza tym ocet winny zawiera alkohol, a ocet jabłkowy nie. Prawdopodobnie najzdrowszym i najsmaczniejszym octem jest ten tłoczony ze świeżych jabłek, choć często do jego wyrobu używa się też jabłkowych odpadów takich jak: skórki i gniazda nasienne. Ocet, by był zdrowy i wartościowy, musi być w 100% naturalny, niepasteryzowany i niefiltrowany.

Jak działa na organizm ludzki? Przede wszystkim pomaga w walce z bakteriami i grzybami. Zmniejsza też uczucie swędzenia po ukąszeniu komarów. Jest doskonały na oparzenia słoneczne. Łagodzi ból żołądka, pomaga leczyć zapalenie ucha zewnętrznego. Zmieszany z miodem i ciepłą jest antidotum na skurcze łydek. Można też wykorzystać go w kuchni, jako przyprawę.

Przeczytaj więcej

TOP