Enzymy trawienne   

Jest 9 produktów.

Enzymy trawienne to dawka specjalnych preparatów wspomagających trawienie. Aby więc całkowicie wyeliminować ze swojego życia bóle brzucha, wzdęcia, odbijanie żołądka, złe samopoczucie, powinniśmy zdecydować się na ich regularne przyjmowanie. Posiadają w swoim składzie naturalne i sprawdzone składniki, które poprawiają trawienie i nie tylko.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Enzymy trawienne - właściwości
Produkcja enzymów trawiennych z wiekiem traci na jakości w naszym organizmie, więc dobrze jest zadbać o dodatkową suplementację. Dzięki niej dostarczymy swojemu życiu najważniejsze enzymy. Dzięki nim spożywane przez nas składniki pokarmowe będą jeszcze lepiej przyswajalne.

Enzymy trawienne wydzielane są przez: ścian...

Enzymy trawienne - właściwości
Produkcja enzymów trawiennych z wiekiem traci na jakości w naszym organizmie, więc dobrze jest zadbać o dodatkową suplementację. Dzięki niej dostarczymy swojemu życiu najważniejsze enzymy. Dzięki nim spożywane przez nas składniki pokarmowe będą jeszcze lepiej przyswajalne.

Enzymy trawienne wydzielane są przez: ścianę przewodu pokarmowego, narządy trawienne (żołądek, ślinianki, wątrobę, trzustkę). Najważniejsze enzymy trawienne to: proteaza, celulaza, amylaza, laktaza i lipaza. Dzięki nim udaje się skutecznie rozłożyć w organizmie tłuszcze, białka, błonnik, skrobię czy laktozę. A celuloza uwalnia składniki odżywcze zamykane w owocach i warzywach. Brak odpowiedniej ilości enzymów trawiennych negatywnie przekłada się na działanie układu pokarmowego.

Najważniejsze zalety enzymów trawiennych:

  • pochodzenia roślinnego
  • wysoka odporność na działanie soków żołądkowych
  • zalecane dla wegan i wegetarian
  • gwarantują bezpieczną i skuteczną suplementację
  • są wzbogacone o dodatkowe probiotyki


Kiedy potrzebne enzymy trawienne?
Utrzymanie odpowiedniej jakości trawienia staje się możliwe, jeśli dbamy o właściwą dietę, redukujemy stres i zapewniamy sobie aktywny wypoczynek. Dzięki temu nie tylko poprawiamy swoje samopoczucie, ale gwarantujemy produkcję odpowiedniej ilości enzymów trawiennych.

Nie jesteśmy w stanie zadbać o spożywanie i przyswajanie odpowiedniej takich enzymów, więc warto zadbać o spożywanie preparatów bogatych w enzymy. Dostępne są w postaci tabletek, kapsułek, kropli i ziół do zaparzania. Dzięki ich przyjmowaniu poprawiamy działanie układu trawienia pod wieloma względami. Dodatkowo zwiększamy wydzielanie żółci i soku żołądkowego, dzięki czemu spożywane przez nas posiłki są lepiej przyswajalne i trawione.

Wysokie zapotrzebowanie na enzymy trawienne, gdy:

  • pojawia się stres negatywnie działający na układ trawienny
  • następują zmiany pogody
  • często podróżujemy
  • mamy styczność z zanieczyszczonym środowiskiem
  • problemy z wzdęciami, odbijaniem żołądka i bólem brzucha

Aby więc nie mieć żadnych problemów z trawieniem i układem pokarmowym, dobrze jest zaopatrzyć się w takie preparaty bogate w enzymy trawienne. Dzięki nim przejdziemy kurację, kiedy zachodzi taka potrzeba i mamy poważniejsze problemy z żołądkiem. Będziemy z nich korzystać również wtedy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ich spożywanie jest zalecane zarówno osobom młodym, jak i dorosłym. W składzie suplementów z enzymami trawiennymi pojawiają się dodatkowe składniki, które mają pozytywne przełożenie na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto więc wybrać ten preparat, który okaże się najlepszy dla nas, a wtedy będziemy z niego w pełni zadowoleni przez cały czas!

Więcej

TOP