Ekologiczne nasiona i ziarna   

(17 produktów)

Błonnika nie można wytworzyć sztucznie – jest darem natury, a ziarna i nasiona mają go najwięcej. Poza tym są bogate w witaminy i mikroelementy, składniki odżywcze dla organizmu człowieka. W naszej ofercie są dostępne naturalne i ekologiczne nasiona i ziarna, które mają nieoceniony, pozytywny wpływ na zdrowie.

Promocja -0.5 zł
6,49 zł 6,99 zł

OLEOFARM
Najniższa cena z 30 dni: 6,99 zł
Promocja -17 zł
18,99 zł 35,99 zł

TARGROCH
Najniższa cena z 30 dni: 35,99 zł
Promocja -3.1 zł
21,89 zł 24,99 zł

TARGROCH
Najniższa cena z 30 dni: 24,99 zł
Promocja -1.7 zł
20,89 zł 22,59 zł

TARGROCH
Najniższa cena z 30 dni: 22,59 zł
Promocja -2 zł
47,99 zł 49,99 zł

MyVita
Najniższa cena z 30 dni: 49,99 zł
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 17 z 17 produktów
Ekologiczne nasiona i ziarna   

Po co nam błonnik?

Błonnik jest naturalnym włóknem pokarmowym. Stanowi zespół substancji ścian komórkowych roślin. Tych substancji człowiek nie trawi w swoim przewodzie pokarmowym, ale działają one jak miotełka, oczyszczając jelita ze złogów. Błonnik jest mieszaniną polisacharydowych substancji takich jak: celuloza, hemicelulozy, pektyny, gumy,...

Po co nam błonnik?

Błonnik jest naturalnym włóknem pokarmowym. Stanowi zespół substancji ścian komórkowych roślin. Tych substancji człowiek nie trawi w swoim przewodzie pokarmowym, ale działają one jak miotełka, oczyszczając jelita ze złogów. Błonnik jest mieszaniną polisacharydowych substancji takich jak: celuloza, hemicelulozy, pektyny, gumy, śluzy i niepolisacharydowych - ligniny. Czym grozi zbyt niskie spożycie błonnika? Naukowcy dowiedli, że dieta ubogobłonnikowa jest jedną z najczęstszych przyczyn przewlekłych zaparć. Poza tym niedobór błonnika powoduje stan, w którym zwiększa się ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak: miażdżyca czy nowotwory.

W naszym sklepie znajdują się ekologiczne, naturalne produkty w postaci nasion i ziaren o wysokiej zawartości naturalnego błonnika. Urozmaicą one codzienną dietę w smaczne i zdrowe naturalne dodatki. Dostępne są ziarna babki płesznik, ostropest plamisty (idealny przy problemach z zaparciami), chia – smakuje wyśmienicie np. z jogurtem czy owsianką. Jest też sezam czy siemię lniane, które sprawdzi się nie tylko jako źródło błonnika, ale również wspomagająco przy problemach z górnymi drogami oddechowymi i nieżytem żołądka. Ziarna i nasiona należą do dietetycznych dodatków z grupy super foods. Idealne dla wegan.

Przeczytaj więcej

TOP