Suplementy i tabletki na pamięć, mózg, umysł   

(286 produktów)

Suplementy na pamięć, mózg i umysł to specjalnie dobrane preparaty roślinne poprawiające działanie układu krążenia i redukujące spustoszenie, jakie czynią wolne rodniki, a także regulujące pracę układu nerwowego. Odpowiednie dotlenienie krwi jest kluczowe dla prawidłowej pracy narządów, a przecież ich funkcjonowaniem steruje mózg. Stąd sięganie po preparaty uzupełniające, zawierające przeciwutleniacze, a także najbardziej istotne dla funkcjonowania mózgu witaminy B3 i B12, nie tylko w przypadku stwierdzonych niedoborów, ale również intensywnej pracy umysłowej, jest kluczowe dla dobrego samopoczucia.

na stronę
Promocja -9.01 zł
49,99 zł 59,00 zł

Hepatica
Najniższa cena z 30 dni: 59,00 zł
Promocja -6.01 zł
173,98 zł 179,99 zł

Nordic Naturals
Najniższa cena z 30 dni: 179,99 zł
Promocja -3.01 zł
99,98 zł 102,99 zł

Nordic Naturals
Najniższa cena z 30 dni: 102,99 zł
Promocja -8.11 zł
28,89 zł 37,00 zł

Hepatica
Najniższa cena z 30 dni: 37,00 zł
Promocja -4 zł
21,99 zł 25,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 19,99 zł
Promocja -8.01 zł
28,99 zł 37,00 zł

Hepatica
Najniższa cena z 30 dni: 37,00 zł
Promocja -6.5 zł
36,99 zł 43,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 33,59 zł
Promocja -9.5 zł
53,49 zł 62,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 48,39 zł
Promocja -5.5 zł
31,99 zł 37,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 28,79 zł
Promocja -8 zł
47,99 zł 55,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 43,19 zł
Pokazuje 1 - 24 z 286 produktów
Suplementy i tabletki na pamięć, mózg, umysł   

Dlaczego niacyna i witamina B12 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu?

Ze względu na wysoko przetworzoną dietę często w naszym organizmie brakuje witamin. Tak jest również w przypadku niacyny, czyli witaminy B3, a także witaminy B12, które występują w określonych składnikach odżywczych, takich jak ryby, produkty mleczne, jajka, a t...

Dlaczego niacyna i witamina B12 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu?

Ze względu na wysoko przetworzoną dietę często w naszym organizmie brakuje witamin. Tak jest również w przypadku niacyny, czyli witaminy B3, a także witaminy B12, które występują w określonych składnikach odżywczych, takich jak ryby, produkty mleczne, jajka, a także orzechy. Jeśli zabraknie ich w diecie powoduje to zaburzenie działania układu nerwowego, trudności z pamięcią i koncentracją. W przypadku niedoboru witaminy B12 mamy do czynienia z chronicznym zmęczeniem, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Z wiekiem naturalny poziom fosfolipidów w komórkach mózgu się zmniejsza, dlatego warto stosować odpowiednią suplementację.

Niwelowanie działania hormonu stresu i przywracanie równowagi

Choć kortyzol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, podobnie jak inne hormony, to jednak jego nadmierne wydzielanie powoduje zaburzenie funkcjonowania układu nerwowego. Można sobie z tym poradzić stosując suplementy diety, które są w stanie obniżać jego ilość w organizmie do pożądanego poziomu. Jednym z nich jest fosfatydyloseryna. Tempo życia powoduje, że czynników stresogennych przybywa, co daje „pole do popisu” dla wolnych rodników wywołujących zaburzenia funkcjonowania komórek, czyli tzw. stres oksydacyjny. Jego wynikiem są mutacje i skłonność do tworzenia się nowotworów. Dlatego tak ważne jest dbanie o prawidłowy poziom hormonów w organizmie. Te odpowiadające za układ rozrodczy i nerwowy, takie jak testosteron, estrogen, androstendion czy DHEA mogą regulować kapsułki z wyciągiem z szafranu.

Poprawa pamięci i koncentracji u osób młodych i starszych

Fosfatydyloseryna i kwasy Omega-3 pozwalają w pełni wykorzystać potencjał umysłowy, dlatego polecane są dla studentów, pracowników naukowych oraz wszystkich osób pracujących intelektualnie, u których zapotrzebowanie na te substancje jest większe. Również osoby starsze powinny sięgać po takie suplementy, aby dbać o swoją pamięć i koncentrację, która zmniejsza się wraz z wiekiem. Pamięć i funkcje poznawcze mogą wspomagać także ekstrakty z wąkroty azjatyckiej, yerba mate, żeń-szenia syberyjskiego i indyjskiego czy też miłorząb japoński.

Suplementy na umysł i pamięć – dawkowanie i przeciwwskazania

Należy pamiętać o odpowiedniej diecie, gdyż suplementacja jest tylko dodatkiem, a nie alternatywą. Dlatego spożywanie produktów bogatych w witaminy z grupy B, a także kwasy Omega-3 i Omega-6 jest niezbędne. Stosując suplementację należy również pamiętać o nieprzekraczaniu zalecanych dawek, gdyż nadmiar może zaszkodzić podobnie, jak niedobór. Wprawdzie przedawkowanie witaminy B12 nie jest groźne, jednak w przypadku niacyny są to zmiany w obrębie plamki żółtej i pogorszenie widzenia. Znacznie cięższe reperkusje mogą dotyczyć hiperwitaminozy i nadmiaru w organizmie witamin A,D, E i K, które również potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania wielu układów, w tym nerwowego. Dlatego warto zrobić badania krwi na poziom hormonów i witamin, zwłaszcza, jeśli występują niepokojące objawy jak zaburzenia pamięci, mrowienie kończyn czy zaburzenia nastroju, a także w przypadku diety wegańskiej i wegetariańskiej. Suplementy na pamięć mózg i koncentrację nie powinny być przyjmowane przez kobiety w ciąży, a także małe dzieci.

Przeczytaj więcej

TOP