Maca korzeń   

(20 produktów)

Korzeń maca stanowi postać warzywa korzeniowego o cennych właściwościach zdrowotnych. Roślina ta od dawna jest ceniona przez peruwiańskich Indian. Uważają oni, że pomaga im ona utrzymywać zdrowe kości, a zarazem radzić sobie z poważnymi objawami miesiączki i menopauzy. W szczególności korzeń maca słynie ze zwiększania zakresu płodności i poprawy sprawności seksualnej u mężczyzn i kobiet. Znany jest jako "Lepidum Peruvianum" bądź "Lepidum Meyenii".

Promocja -10 zł
58,49 zł 68,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 52,79 zł
Promocja -10.01 zł
34,99 zł 45,00 zł

Hepatica
Najniższa cena z 30 dni: 45,00 zł
Promocja -15.01 zł
69,98 zł 84,99 zł

Now Foods
Najniższa cena z 30 dni: 84,99 zł
Promocja -6 zł
28,99 zł 34,99 zł

Pharmovit
Najniższa cena z 30 dni: 34,99 zł
Promocja -5.02 zł
29,98 zł 35,00 zł

Hepatica
Najniższa cena z 30 dni: 35,00 zł
Promocja -12 zł
67,99 zł 79,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 49,59 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 20 z 20 produktów
Maca korzeń   

Korzeń maca ma pozytywny wpływ na zwiększanie się popędu płciowego u mężczyzn. Dzięki niemu dochodzi do poprawy produkcji spermy, ruchliwości plemników, a sama erekcja staje się szybsza. To wszystko sprawia, że korzeń ten pozytywnie oddziałuje na płodność. Znany jest nie tylko w Peru, ale również coraz bardziej w Europie i Polsce. Dostępny jako ...

Korzeń maca ma pozytywny wpływ na zwiększanie się popędu płciowego u mężczyzn. Dzięki niemu dochodzi do poprawy produkcji spermy, ruchliwości plemników, a sama erekcja staje się szybsza. To wszystko sprawia, że korzeń ten pozytywnie oddziałuje na płodność. Znany jest nie tylko w Peru, ale również coraz bardziej w Europie i Polsce. Dostępny jako wysuszony korzeń maki znajduje zastosowanie w wielu suplementach diety przeznaczonych na potencję. To sprawiło, że korzeń maca traktowany jest przez wielu jako naturalny suplement diety na potencję.

Bogactwo białka i nie tylko
Korzeń maca stanowi bogactwo białka, argininy i aminokwasów. Mężczyźni aktywni seksualnie wykazują duże zapotrzebowanie na takie składniki. Wpływają one na właściwe ukrwienie męskich i żeńskich organów płciowych, zwiększają liczbę i ruchliwość plemników. Przez to korzeń maca może przyczynić się do skutecznego zwalczenia bezpłodności. Aktualnie przeprowadzone badania nie potwierdzają, że stanowi on jeden z afrodyzjaków. Z tego względu poprawa funkcji seksualnych poprzez spożywanie korzenia maca może wynikać z jego pozytywnego wpływu na ogólny stan zdrowia.

Maca - pochodzenie rośliny
Maca jest rośliną znaną w Andach położonych na terenie Peru. Rozwija się pośród egzotycznych warunków, dzięki którym cieszy się korzeniami sięgającymi aż 3500 metrów nad poziomem morza. Biorąc pod uwagę jej kształt, przypomina rzodkiew. Najczęściej występuje w takich kolorach, jak: żółty, kremowy, czerwony, fioletowy, jasnoróżowy, czarny i zielony. Należy do rodziny roślin kapustowatych. Ocenia się, że roślina i jej korzenie były już stosowane przez Inków. Aktualnie znana jest nie tylko w Ameryce, ale w Europie i na całym świecie.

Działanie korzenia maca u mężczyzn i kobiet:

  • budowa mięśni
  • zwiększa wytrzymałość organizmu
  • poprawia płodność
  • reguluje gospodarkę hormonalną
  • poprawia koloryt skóry
  • przeciwdziała osteoporozie
  • stanowi źródło energii
  • pozwala cieszyć się mocnymi zębami
  • eliminuje zaburzenia erekcji


Wartości odżywcze korzenia Maca
Korzeń Maca bogaty jest w dużą ilość składników odżywczych, aminokwasów, witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Blisko w 60% złożony jest z węglowodanów, 10% z białka roślinnego i blisko 9% z błonnika. Dzięki temu jego spożywanie ma również bardzo pozytywny wpływ na poprawną pracę jelit. Wynika to z dużej zawartości błonnika, który pozytywnie wpływa na działanie całego układu pokarmowego.

Korzenie Maca wykorzystywane są również na rynku farmaceutycznym, do produkcji kosmetyków przydatnych w pielęgnacji skóry i włosów. Ich zastosowanie ma pozytywny wpływ na wygląd cery i jej napięcie. Widzimy więc, jak wiele właściwości zdrowotnych posiada ta naturalna roślina, do której aktualnie posiadamy tak prosty dostęp. Warto więc korzystać z suplementów, które dostarczają nam jej odpowiednią ilość każdego dnia.

Przeczytaj więcej

TOP