Odbierz 7% RABATU na produkty nieprzecenione!
► Wpisz kod: MIKOŁAJKI

Suplementy i tabletki na włosy, paznokcie i skórę   

(232 produktów)

Suplementy diety na włosy, paznokcie i skórę wspomagają osoby z niedoborem cynku, krzemu i selenu w diecie. Zauważalna łamliwość paznokci, skóra skłonna do podrażnień i wyprysków, jej nadmierne przesuszenie, a także łamliwość i wypadanie włosów są widocznym objawem niedoboru tych pierwiastków. Nie pomagają również zła dieta, zanieczyszczenia powietrza i środki chemiczne aplikowane z własnej woli w celu poprawienia urody poprzez zmianę koloru czy struktury włosów, a także stosowanie produktów do manicure. Stres i niedobór snu również wpływają destrukcyjnie, dlatego warto wspomóc się odpowiednią suplementacją.

na stronę
Promocja -13 zł
42,99 zł 55,99 zł

PHARMOVIT
Najniższa cena z 30 dni: 55,99 zł
Promocja -7.2 zł
28,79 zł 35,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 35,99 zł
Promocja -16.5 zł
65,99 zł 82,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 82,49 zł
Promocja -12.1 zł
48,39 zł 60,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 60,49 zł
Promocja -19 zł
75,99 zł 94,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 94,99 zł
Promocja -14.3 zł
57,19 zł 71,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 71,49 zł
Promocja -14.8 zł
59,19 zł 73,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 73,99 zł
Promocja -9.4 zł
37,59 zł 46,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 46,99 zł
Promocja -13.2 zł
52,79 zł 65,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 65,99 zł
Promocja -13.2 zł
52,79 zł 65,99 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 65,99 zł
Promocja -2 zł
28,99 zł 30,99 zł

MyVita
Najniższa cena z 30 dni: 30,99 zł
Pokazuje 1 - 24 z 232 produktów
Suplementy i tabletki na włosy, paznokcie i skórę   

Każdy chce wyglądać młodo i zdrowo, jednak nieubłagany czas, a także intensywny tryb życia powoduje, że wszystko odbija się na naszej skórze. Zaczerwienienia, sińce pod oczami, nadmierne wytwarzanie sebum i wypryski. Na wszystkie te dolegliwości wpływ ma gospodarka wodna i hormonalna w organizmie, niedobór witamin i minerałów wspierających produ...

Każdy chce wyglądać młodo i zdrowo, jednak nieubłagany czas, a także intensywny tryb życia powoduje, że wszystko odbija się na naszej skórze. Zaczerwienienia, sińce pod oczami, nadmierne wytwarzanie sebum i wypryski. Na wszystkie te dolegliwości wpływ ma gospodarka wodna i hormonalna w organizmie, niedobór witamin i minerałów wspierających produkcję kolagenu, a także utrzymywanie odpowiedniego poziomu kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za elastyczność i odpowiednie nawilżenie skóry.

Suplementacja kolagenu i kwasu hialuronowego

Z wiekiem zarówno białka kolagenowego, jak i wielocukru w przestrzeniach międzykomórkowych, czyli kwasu hialuronowego jest mniej. Wpływ na to mają zarówno czynniki zewnętrzne, tryb życia, jak i naturalny proces starzenia skóry. Dlatego dostarczanie suplementów kolagenowych i zawierających kwas hialuronowy może opóźnić procesy starzenia. Bardzo ważne dla zachowania odpowiedniej gospodarki wodno-lipidowej są również nienasycone kwasy tłuszczowe, które transportują i metabolizują lipidy oraz przyczyniają się do utrzymania odpowiedniego nawodnienia organizmu. Szczególne znaczenie mają tutaj kwasy GLA, których wytworzenie przez organizm jest niemożliwe, dlatego dla zachowania zdrowej skóry, włosów i paznokci warto sięgać po olej z wiesiołka w formie suplementu. Oczywiście należy pamiętać, że aby kwasy Omega-3 i Omega-6 spełniały swoje zadanie muszą pozostawać w stanie równowagi w organizmie, dlatego suplementacji GLA powinna towarzyszyć dieta odpowiednio wzbogacona w Omega-3, czyli orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni, czy zielone warzywa liściaste, a także olej rzepakowy czy też tofu.

Znaczenie cynku i selenu dla organizmu

W okresie dojrzewania i zaburzenia gospodarki hormonalnej wiele osób cierpi z powodu trądziku, czasem ta dolegliwość przenosi się również na dorosłe życie, a jej przyczyną może być niedobór cynku i selenu w diecie. Wiele maści zawiera właśnie cynk, jednak działanie powierzchniowe to za mało, warto działać kompleksowo, czyli również od środka i sięgać po odpowiednią suplementację. Na niedobór cynku cierpi wiele osób. Spożywanie produktów bogatych w cukry proste powoduje jego neutralizację, podobnie nadużywanie alkoholu, czy zbyt duża ilość błonnika w diecie. Dieta odchudzająca, czy dieta wegańska wymaga suplementacji cynku. Osłabienie włosów, a także paznokci i pogorszenie stanu skóry, czy łupież mogą wskazywać na niedobory, podobnie jak osłabienie. Z kolei selen również wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Pomaga neutralizować wolne rodniki, wpływa na prawidłowe działanie tarczycy, a zaburzenia jej pracy również odbijają się na stanie skóry, włosów i paznokci.

Kiedy suplementacja ADEK jest konieczna?

Witamina A bierze udział w niszczeniu szkodliwych wolnych rodników. Stymuluje produkcje hormonów tarczycy, stąd ma wpływ na stan włosów, skóry i paznokci. Witamina D chroni skórę przed promieniowaniem UV, a witamina E ma działanie przeciwzapalne. Z kolei witamina K reguluje krzepliwość krwi, a także stymuluje produkcję kolagenu. Wszystkie są niezbędne dla organizmu, a w przypadku stwierdzenia niedoborów konieczna jest suplementacja. W czasie infekcji i bezpośrednio po nich wskazana jest suplementacja nie tylko witaminy C, ale również E.

Przeczytaj więcej

TOP