Kiedy warto sięgnąć po probiotyk dla dzieci na jelita?
Twoje dziecko ze względu na trwającą infekcję bakteryjną musi stosować antybiotyk? Zmaga się z dokuczliwymi biegunkami lub zaparciami? A może jego układ pokarmowy dopiero dojrzewa i potrzebuje wsparcia? Maluch z oczywistych przyczyn nie może sam o siebie zadbać. Twoją rolą jest podać mu w tym trudnym czasie naturalny probiotyk dla dzieci. Dzięki temu zatroszczysz się o jego jelita zarówno w czasie trwania przykrych dolegliwość, jak i w okresie rekonwalescencji, aby odbudować mikroflorę.
W naszej ofercie znajdziesz probiotyki wieloszczepowe dla dzieci, które zawierają bakterie korzystne dla dziecięcego układu pokarmowego. Podawanie ich zgodnie z zaleceniami może wspomóc organizm w łagodzeniu kolek, biegunek czy zaparć. Po probiotyk w płynie dla dzieci warto sięgnąć zawsze, gdy zauważysz niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego, takie jak:
- biegunki – warto sięgnąć po suplement zawierający szczepy bakterii Saccharomyces boulardii,
- zaparcia – warto sięgnąć po suplementy zawierające szczepy bakterii LGG i Lactobacillus plantarum,
- wymioty – warto sięgnąć po suplementy zawierające szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus,
- objawy nadwrażliwości pokarmowej – warto sięgnąć po suplementy zawierające szczepy bakterii Lactobacillus casei.
Jak wybrać probiotyk na jelita dla dzieci?
W ofercie enaturalnie znajdziesz probiotyki dla dzieci w kroplach, żelkach czy proszku z korzystnym składem, który wspomaga:
- odbudowywanie mikroflory jelitowej,
- wzmacnianie odporności organizmu poprzez odbudowę tkanki limfoidalnej,
- ograniczanie namnażania się patogenów w jelitach,
- prawidłowe funkcje układu pokarmowego i wchłaniania w jelitach.
Symbiotyki, czyli probiotyki i prebiotyki dla dzieci
Poza probiotykami, w enaturalnie znajdziesz też symbiotyki. Są to suplementy, które łączą korzystne dla jelit szczepy bakterii oraz pożywkę dla nich. Są szczególnie korzystne dla pobudzania wzrostu mikroflory jelitowej u niemowląt. A wedle niektórych teorii to właśnie niedojrzałość układu pokarmowego jest powodem tzw. kolek.
Warto stosować takie połączenie prebiotyku i probiotyku na biegunkę dla dzieci, w przypadku zaparć oraz w trakcie i po antybiotykoterapii. Tak naprawdę zawsze wtedy, kiedy dochodzi do zaburzenia mikroflory jelitowej, sięgnięcie po symbiotyk będzie korzystne.
Jak dobrać najlepszy probiotyki dla dzieci przy antybiotyku?
W naszej ofercie znajdziesz probiotyki dla dzieci po cesarce i urodzonych naturalnie, dostępne w wielu wygodnych formach. Możesz zdecydować się na probiotyk dla dzieci w saszetkach (proszku), jeśli chcesz podawać go starszemu dziecku, które jest w stanie wypić przyrządzony roztwór.
Podobnie jest w przypadku produktu w kapsułkach lub w pastylkach do ssania – podawaj je tylko wówczas, gdy dziecko nie zakrztusi się nimi. Łatwą w dozowaniu formą probiotyku dla dzieci są żelki. Mają miękką strukturę i owocowy smak, dzięki czemu starsze dzieci chętnie je przyjmują. W przypadku niemowląt lepszym wyborem będzie preparat w kroplach, które wygodnie zaaplikujesz do ust malucha.
Forma suplementu powinna zostać dobrana odpowiednio do preferowanej i bezpiecznej aplikacji. Nie wpływa ona jednak na skuteczność preparatu. Sięgając po probiotyki na zaparcia dla dzieci czy te na biegunkę w kroplach, żelkach, proszku albo pastylkach, uzyskasz analogiczny efekt wspierający mikroflorę jelitową.