Suplementy, tabletki, witaminy na sen, bezsenność   

(45 produktów)

Suplementy diety na sen i bezsenność to zarówno aminokwasy, jak i naturalnie występujące w organizmie hormony, czy też spożywane w formie naparów zioła, które wpływają pozytywnie na uspokojenie organizmu i wprowadzenie go w stan wyciszenia i relaksu, potrzebnego do zdrowego i głębokiego snu. W sytuacji, kiedy żyje się w stresie, mogą nastąpić zaburzenia w gospodarce hormonalnej, które powodują, że sen jest płytki i nie pozwala się zregenerować bądź, co gorsza, cierpi się na bezsenność. Stąd uzupełnianie niezbędnych pierwiastków, a także hormonów, odpowiadających za ośrodkowy układ nerwowy, będący strażnikiem odpowiedniej regeneracji organizmu poprzez sen, jest bardzo istotne.

na stronę
Promocja -11.5 zł
62,99 zł 74,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 57,19 zł
Promocja -6.5 zł
36,99 zł 43,49 zł

ForMeds
Najniższa cena z 30 dni: 33,59 zł
Promocja -5 zł
44,99 zł 49,99 zł

OSAVI
Najniższa cena z 30 dni: 49,99 zł
Promocja -3 zł
55,99 zł 58,99 zł

PURITANS PRIDE
Najniższa cena z 30 dni: 52,99 zł
Promocja -14 zł
44,99 zł 58,99 zł

OSAVI
Najniższa cena z 30 dni: 58,99 zł
Pokazuje 1 - 24 z 45 produktów
Suplementy, tabletki, witaminy na sen, bezsenność   

Tempo życia oraz natłok obowiązków powoduje gonitwę myśli, które trudno jest powstrzymać. Permanentnie utrzymujący się stan stresu powoduje zaburzenia w produkcji melatoniny odpowiedzialnej za zdrowy i spokojny sen.

Panaceum na zaburzenia rytmu dobowego

Wieczorem naturalnie następuje wzrost produkcji melatoniny w szyszynce, dzięki czemu organi...

Tempo życia oraz natłok obowiązków powoduje gonitwę myśli, które trudno jest powstrzymać. Permanentnie utrzymujący się stan stresu powoduje zaburzenia w produkcji melatoniny odpowiedzialnej za zdrowy i spokojny sen.

Panaceum na zaburzenia rytmu dobowego

Wieczorem naturalnie następuje wzrost produkcji melatoniny w szyszynce, dzięki czemu organizm przygotowuje się do odpoczynku po ciężkim dniu. Unikanie stresu nie jest możliwe na dłuższą metę, dlatego z problemami z zasypianiem warto pomóc sobie zażywając tabletki zawierające melatoninę. Oczywiście trzeba to zrobić na kilkadziesiąt minut przed snem, gdyż wzmaga ona senność. Takie preparaty polecane są dla osób, które mają problemy z odpoczynkiem i regeneracją organizmu i związane jest to z pracą zmianową, kiedy zaburzony zostaje całkowicie rytm dobowy i aktywność przypada na wieczór i noc, a sen na poranek. Takie problemy dotyczą również osób, które często zmieniają strefy czasowe i cierpią na tzw. jet lag. Szybsze dostosowanie się do strefy czasowej umożliwi przyjmowanie preparatów zawierających w swoim składzie melatoninę. Dzięki temu można uniknąć albo przynajmniej zniwelować przykre dolegliwość z tym związane, takie jak bóle i zawroty głowy, uczucie dezorientacji, brak koncentracji czy objawy ze strony układu pokarmowego. W czasie zmian stref czasowych zaburzony zostaje naturalny zegar biologiczny, stąd złe samopoczucie jest całkowicie uzasadnione. Jednak zmiany pozycji podczas lotu i nawadnianie organizmu, a także próba dostosowania go do strefy czasowej do której się udajemy, czyli wywołanie uczucia senności i sen, wtedy kiedy jest noc w strefie czasowej, do której się udajemy, może pomóc. Niezbędne będą tutaj zdrowe suplementy diety na sen.

Recepta na stres i uczucie niepokoju

Suplementy diety na sen i bezsenność, zawierające w swoim składzie melisę, głóg, owoce dzikiej róży, czy kwiaty lawendy mogą doskonale odprężać organizm i niwelować uczucie stresu. Zatem preparaty, które nie zawierają działającej nasennie melatoniny można zażywać również rano. Dzięki temu można się odprężyć i zrelaksować, a przynajmniej pomóc organizmowi powrócić do stanu równowagi w stresującej sytuacji. Pomocne może być również przyjmowanie preparatów zawierających kwas gamma aminomasłowy. Polecany jest on w szczególności dla sportowców, gdyż poza pozytywnym wpływem na odprężenie i pozbycie się uczucia stresu, korzystnie wpływa na regenerację mięśni po ciężkim treningu, a nawet ich wzrost. W końcu zdrowy sen najlepiej wpływa na produkcję hormonu wzrostu.

Sesja i egzamin już nie będą takie straszne

Dobra regeneracja w czasie snu wpływa na pracę mózgu, zdolność koncentracji i zapamiętywanie, co wielokrotnie zostało potwierdzone w badaniach naukowych. Dlatego bezsenna noc przed egzaminem nie wróży najlepiej. Oczywiście ważne jest odpowiednie rozłożenie nauki na etapy, gdyż każdy uczy się w innym tempie, jednak są substancje naturalne, takie jak aminokwasy, które mogą wspomagać proces uczenia się. L-teanina zmniejsza niepokój i stres, a dodatkowo pomaga utrzymać koncentrację, a tym samym lepiej i efektywniej przyswajać wiedzę. Dodatkowo wpłynie również na spokojny sen, przez co sesja na studiach będzie mniej wymagająca, a organizm nie będzie przesadnie wyeksploatowany.

Warto sięgać po naturalne suplementy diety na sen, w przypadku długotrwałych lub przejściowych problemów z zasypianiem, a także sytuacji stresowych. Korzystnie wpływają one na pracę wszystkich układów, a w szczególności układu krążenia i układu nerwowego.

Przeczytaj więcej

TOP