Suplementy i tabletki na Menopauzę, PMS, Klimakterium   

(24 produktów)

Miesiączki i menopauza oraz klimakterium to najbardziej trudny czas w życiu każdej kobiety. Lekarze przepisują leki przeciwbólowe przed i podczas miesiączki oraz zastępczą terapię hormonalną (HTZ) w okresie menopauzy i klimakterium. Można też z powodzeniem stosować skuteczną suplementację, która zmniejszy niepożądane objawy. Zapraszamy do naszego sklepu.

Promocja -15.4 zł
Promocja -20.01 zł
108,99 zł 129,00 zł

Health Labs Care
Promocja -13.2 zł
65,90 zł 79,10 zł

ForMeds
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 24 z 24 produktów
Suplementy i tabletki na Menopauzę, PMS, Klimakterium   

PMS, menopauza, klimakterium – jak sobie radzić?

PMS to zespół napięcia przedmiesiączkowego. Pojawia się u dojrzałych płciowo kobiet około 7-12 dni przed miesiączką. W tym czasie mogą wystąpić dolegliwości psychiczne i fizyczne takie jak: nieuzasadniona nerwowość, zniechęcenie, drażliwość oraz bóle brzucha. Pojawia się często napięcie sutków, bó...

PMS, menopauza, klimakterium – jak sobie radzić?

PMS to zespół napięcia przedmiesiączkowego. Pojawia się u dojrzałych płciowo kobiet około 7-12 dni przed miesiączką. W tym czasie mogą wystąpić dolegliwości psychiczne i fizyczne takie jak: nieuzasadniona nerwowość, zniechęcenie, drażliwość oraz bóle brzucha. Pojawia się często napięcie sutków, ból miednicy i nóg. Natomiast menopauza i klimakterium są zjawiskami dotyczącymi okresu przekwitania. Menopauza to ostatnia w życiu kobiety miesiączka. Klimakterium następuje po menopauzie i oznacza stopniowy zanik funkcji hormonalnej jajników. Dzieli się na: okres premenopauzalny - przed ostatnią menstruacją, okołomenopauzalny - czas ostatniej miesiączki, postmenopauzalny – rok od ostatniej miesiączki. Typowe objawy: uczucie osłabienia, wahania nastroju, uderzenia gorąca, napadowa potliwość.

By zmniejszyć niepożądane objawy PMS i klimakterium z powodzeniem można stosować suplementację, która zawiera odpowiednie witaminy, mikroelementy, a także wyciągi z roślin zawierających np. naturalne fito estrogeny (izoflawony). Są to czerwona koniczyna czy pluskwica groniasta.

Przeczytaj więcej

TOP