Siarka Organiczna (MSM) – Antidotum na liczne dolegliwości

Dodał: Kamil Kiryluk Kategoria: Aktualności Data: czwartek, sierpień 25, 2016 Komentarz: 0 Odwiedziny: 32326

MSM (Metylosulfonylometan) Siarka organiczna

MSM czyli siarka organiczna nie bez powodu podbija świat suplementów diety. Efekty jej działania są wielostronne i mocno zauważalne, o czym przekonują coraz liczniejsze osoby, które miały okazję ją stosować. W czym może nam pomóc siarka organiczna i dlaczego jest tak skuteczna?

Niedoceniana moc ważnego biopierwiastka

Metylosulfonylometan (MSM) to organiczny związek siarki, który jako suplement diety dostępny jest w formie proszku albo tabletek. Niekiedy MSM wchodzi również w skład wieloskładnikowych preparatów.

Choć niewiele się o niej mówi, siarka jest pierwiastkiem odgrywającym niebagatelną rolę w naszym organizmie. Uczestniczy w wielu ważnych procesach, między innymi w syntezie aminokwasów i enzymów. Ponadto jest ważnym składnikiem białek (m.in. kolagenu i keratyny), reguluje gospodarkę hormonalną, usprawnia układ krwionośny oraz odpowiada za prawidłową przemianę materii i proces oczyszczania ciała z toksyn. Niedostatki siarki często są przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania organizmu i mają związek z powstawaniem wielu dolegliwości. I choć pierwiastek ten jest obecny jest w niektórych pokarmach, na przykład w cebuli, czosnku, jajach, mleku, mięsie, na ogół nasza codzienna dieta nie jest w niego wystarczająco zasobna.

MSM – złoty środek na uzupełnienie niedoborów siarki

Problemy z układem kostno-stawowym to bardzo częsta dolegliwość dotykająca ludzi w różnym wieku. W minimalizowaniu większości z nich niezwykle pomocna może okazać się siarka organiczna, a to dzięki swoim niezwykłym właściwościom przeciwzapalnym oraz odbudowującym.

MSM polecany jest zarówno sportowcom borykającym się z przeciążeniami i kontuzjami, jak również osobom uprawiającym ciężką pracę fizyczną oraz osobom narzekającym na reumatyzm, zmiany zwyrodnieniowe lub bóle stawów innego pochodzenia.

MSM przyspiesza regenerację tkanki po urazach i operacjach, odbudowuje chrząstkę stawową, minimalizuje skurcze mięśni, łagodzi bóle oraz aktywnie walczy ze stanami zapalnymi w obrębie poszczególnych odcinków układu kostno-stawowego.

Koniec problemów ze skórą!

Siarka to jeden z kluczowych pierwiastków mających wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Dlatego tak często wchodzi w skład preparatów pielęgnacyjnych i leczniczych mających na celu eliminację różnego rodzaju schorzeń dermatologicznych. Dzięki swym właściwościom oczyszczającym, antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym, siarka organiczna doskonale sprawdza się jako naturalny środek na trądzik, łuszczycę, grzybicę, łojotok, łupież i tym podobne dolegliwości.

To jednak nie wszystko. Pamiętać należy, że siarka to istotny składnik kolagenu i keratyny, czyli podstawowych białek budujących skórę, włosy i paznokcie. Toteż regularne stosowanie MSM może w istotnym stopniu przyczynić się do ich regeneracji, na przykład w przypadku osłabienia i wypadania włosów, pogorszenia stanu skóry, itp. Siarka organiczna może też być pomocna przy minimalizowaniu oznak starzenia skóry, takich jak zmarszczki, wiotkość, szarość i ziemistość cery.

MSM wzmacnia włosy, poprawia ich kondycję i pobudza do szybszego porostu, wpływa w sposób odbudowujący na płytkę paznokci, ponadto wygładza, uelastycznia i odmładza skórę, a także przyspiesza gojenie ran oraz zmniejsza widoczność blizn.

Inne cenne właściwości siarki organicznej

Choć największą zasługę przypisuje się siarce organicznej w leczeniu dolegliwości stawowych i dermatologicznych, warto również wspomnieć o jej innych ważnych właściwościach prozdrowotnych.

Oto niektóre z nich:
- MSM jest dobrym przeciwutleniaczem, toteż zmniejsza ryzyko zapadnięcia na nowotwory i spowalnia proces starzenia się organizmu.
- MSM wspomaga wątrobę w procesie odtruwania organizmu z toksyn.
- MSM działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, pomaga zwalczać nawet najbardziej przewlekłe infekcje.
- MSM poprawia ogólną odporność organizmu.

Aby sprawdzić naszą ofertę MSMKliknij tutaj

Komentarze

Dodaj swój komentarz

TOP