Olejki kosmetyczne - właściwości
Dzięki olejkom kosmetycznym udaje się dogłębnie i naturalnie oczyścić skórę. Po takiej kuracji zostaje ona odżywiona i promienna, więc prezentuje się naprawdę dobrze. Olejki kosmetyczne nie działają pozytywnie tylko na skórę. Nadają się również do pielęgnacji paznokci, rąk, włosów i masażu ciała. To wszystko dzięki bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych, które występują w tych olejkach. W naszej ofercie występują tylko 100% naturalne olejki kosmetyczne, zimno tłoczone.
Jeśli marzymy o silnych i odżywionych włosach, to warto pozwolić sobie na ich pielęgnację naturalnymi olejkami. Nabiorą w ten sposób pięknego blasku i miękkości. A skóra głowy będzie odpowiednio natłuszczona.
W ofercie sklepu Enaturalnie
W naszym sklepie przygotowaliśmy różnorodne olejki kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji włosów, skóry, paznokci i innych części ciała. Zachęcamy, aby dokładnie się z nimi zapoznać, a następnie wybrać te, które są dostosowane do naszych aktualnych potrzeb. Pozwoli to w pełni przekonać się do ich właściwości leczniczych, oczyszczających i pielęgnacyjnych.
Wysoką popularnością cieszy się u nas: olejek na wrażliwą podrażnioną skórę, olejek rekonstruujący do włosów, olejek oczyszczający do włosów, olejek z owoców rokitnika(rokitnikowy), olejek makadamia, olej jojoba, olej krokoszowy, olej konopny, olej rycynowy, olej arganowy, olej moringa, kwas hialuronowy, olej ze słodkich migdałów, esencja nawilżająca, olejek miejski cera mieszana dzika róża, olejek miejski cera naczynkowa, serum olejowe antyoksydacyjne, olej z nasion malin.
Jakie olejki kosmetyczne wybrać?
Warto, aby olejek pielęgnacyjny był dostosowany do kondycji i rodzaju naszej skóry. Dodatkowo dobrze jest postawić na oleje tłoczone na zimno, nierafinowane, w 100% naturalne. Możemy je również dopasować do problemów skórnych, które posiadamy (np. występują olejki na problemy z trądzikiem).
- cera normalna i sucha - olejek nawilżający z awokado, pestek granatu, słodkich migdałów
- cera mieszana - olej jojoba, olej z pestek winogron
- cera sucha i przesuszona - oliwa. olej z kiełków pszenicy, olej makadamia, olej arganowy
- cera dojrzała - olejki z witaminą C
Naturalne olejki kosmetyczne to najlepszy sposób na dbałość o swoją skórę, włosy, paznokcie i zdrowie. Ich cenne właściwości znane były już Indianom, którzy wykorzystywali je do codziennej pielęgnacji. To kosmetyki bez chemii, bez dodatków zapachowych, barwników i konserwantów. Posiadają one zdrowe właściwości, najlepsze składniki odżywcze, witaminy, minerały i wodę.
W naszym sklepie znajdą Państwo olejki kosmetyczne do oczyszczania i pielęgnacji całego ciała, więc zapraszamy do zakupów!
Najczęściej zadawane pytania
Pytanie: Czy olejki kosmetyczne są odpowiednie dla każdego typu cery?
Odpowiedź: Tak, olejki kosmetyczne są przeznaczone do naturalnej i skutecznej pielęgnacji wszystkich typów cery: dojrzałej, suchej, przetłuszczającej się oraz problematycznej.
Pytanie: Jakie są główne korzyści stosowania naturalnych olejków kosmetycznych?
Odpowiedź: Naturalne olejki kosmetyczne posiadają właściwości normalizujące, regenerujące i pielęgnacyjne. Pomagają odmłodzić skórę i zahamować oznaki starzenia, a także odżywiają, ujędrniają i leczą podrażnioną skórę.
Pytanie: Dlaczego naturalne olejki kosmetyczne są ważne dla zdrowia skóry?
Odpowiedź: Ze względu na ich naturalne składniki, olejki te są bogate w wartości odżywcze, wspierają naturalną regenerację i funkcje ochronne skóry, a także mogą przyczyniać się do poprawy jej ogólnego wyglądu.
Pytanie: Kto najbardziej skorzysta z zastosowania naturalnych olejków kosmetycznych?
Odpowiedź: Osoby poszukujące skutecznego sposobu na naturalną pielęgnację oraz osoby mające problemy skórne, takie jak suchość, przetłuszczanie się czy oznaki starzenia, mogą uznać olejki kosmetyczne za szczególnie pomocne.
Pytanie: Jakie formy mogą przyjmować naturalne olejki kosmetyczne i dlaczego jest to ważne?
Odpowiedź: Możliwa forma produktu to na przykład olejek, serum lub emulsja. Różne formy są ważne, ponieważ pozwalają na dostosowanie aplikacji produktu do preferencji użytkownika oraz specyficznych potrzeb jego skóry.