Lista produktów marki: 

Green Foods


GREEN FOODS logoGreen Foods to producent z 50 letnią tradycją. Firma została założona przez Dr Yoshihide Hagiwarę farmaceutę, lekarza i naukowca. Jako dziecko Hagiwara był wątłego zdrowia z powodu przechorowania gruźlicy, niedożywienie oraz napromieniowania w Hiroszimie, gdzie mieszkał przez pewien czas. W młodości w związku z prowadzeniem bardzo intensywnych badań żywił się nie najlepiej, a w dodatku zatruł się rtęcią, co spowodowało utratę zębów, wyczerpało psychicznie i fizycznie i uniemożliwiło dalszą pracę. Gdy stanął na skraju życia, z pomocą przyszła mu medycyna chińska, przeszedł na dietę roślinną, a w największym stopniu jego zainteresowanie wzbudziła trawa jęczmienna, którą uznał za szczególny dar ziemi.

Dr Hagiwara opracował i opatentował metody suszenia traw, aby nie traciły swoich właściwości, jednak sok z młodego jęczmienia był na nie oporny i brązowiał. Dlatego naukowiec postawił zakład produkcyjny tuż przy polu uprawnym. W celu zachowania największego zagęszczenia składników aktywnych trawa jęczmienna zbierana jest, gdy źdźbła osiągają długość 20-25 cm i dostarczane są w przeciągu max. 45 minut do przetwórni. Proces suszenia odbywa się w temperaturze 36 stopni Celsjusza, ale zanim do niego dojdzie sok łączony jest z maltodekstryną i brązowym ryżem.

Oxnard to żyzne pola uprawne u wybrzeży Pacyfiku, gdzie jęczmień uprawiany jest cały rok. Ani przy uprawie, ani przy produkcji soku nie używa się żadnej chemii.

Firma Green Foods wydała na badania więcej pieniędzy niż jakakolwiek inna firma z tej branży. Są one zlecane największym uniwersytetom w Japonii i USA przez Instytut Zdrowia im. Hagiwary (Hagiwara Institute for Nutritional Research) założony na początku lat 80-tych. Badania dotyczą leczniczych właściwości trawy jęczmiennej.

Chwilowo brak produktów tej marki w naszym sklepie.

TOP